JAV ambasadorius Lietuvoje: „Lietuva atsilieka net nuo Estijos ir Latvijos“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV ambasadorius Lietuvoje: „Lietuva atsilieka net nuo Estijos ir Latvijos“

Ant, 05/03/2022 - 19:16
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Robert S. Gilchrist TV3 žinių „Dienos komentare“ teigė, kad JAV ir Lietuvoje LGBTQ+ bendruomenės situacija yra visiškai kitokia. JAV įteisinta ne tik partnerystė, bet ir santuoka, kurią palaiko 70 proc. gyventojų. Ambasadoriui dar neramiau, kad Lietuva atsilieka ir nuo Latvijos bei Estijos.

"Yra pripažįstama, kad Lietuva atsilieka nuo daugelio kitų šalių – tiek kalbant apie pripažinimą visuomenėje, tiek ir tokius klausimus kaip partnerystė. Įdomu yra tai, kad kalbant apie partnerystę, Lietuva atsilieka net nuo Estijos ir Latvijos. Pastarosiomis savaitėmis Latvija pasistūmėjo su partnerystės siūlymais tos pačios lyties žmonėms. Niekada nenorėčiau matyti Lietuvos, atsiliekančios nuo Latvijos ir Estijos", - sakė Robert S. Gilchrist.

Interviu metu ambasadoriaus klausta apie nuogąstavimus, kad LGBTQ+ žmonės pirmiausia norės partnerystės, o po to įsivaikinti vaikus. Jo nuomone, visos šeimos myli vaikus ir mokslas rodo, kad jie auga vienodai tiek vienose, tiek kitose šeimose. "Tai judėjimas ne prieš šeimą, o už šeimą", - sako JAV ambasadorius.

Robert S. Gilchrist nuomone, svarbiausias šios dienos uždavinys - įteisinti partnerystę. Tai turėtų keisti ir visuomenės požiūrį, kuris šiuo metu nėra pats palankiausias.