Erekcijos sutrikimai kartais vadinami 21-ojo amžiaus rykšte

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Erekcijos sutrikimai kartais vadinami 21-ojo amžiaus rykšte

Tre, 12/15/2021 - 22:05
Kategorija:
0 komentarų

Erekcijos sutrikimai, erekcijos arba erektilinė disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos erekcijos, būtinos seksualiniam pasitenkinimui pasiekti, rašo sveikaszmogus.lt. Paprastai tariant, erekcijos sutrikimai trukdo kokybiškam lytiniam gyvenimui ir gali priversti vyrą nepasitikėti savimi, bijoti lytinio suartėjimo.

Erekcijos sutrikimai be abejonės, labai kenkia poros santykiams. Kaip pasaulyje paplitę erekcijos sutrikimai? Kokios priežastys dažniausiai sukelia erekcijos disfunkciją? Kaip ji gydoma ir ką dar reikėtų apie ją žinoti?

Pasirodo, kad praeinančiais erekcijos sutrikimais skundžiasi net apie 30-50 proc. vyresnių nei 40 metų vyrų. Tuo tarpu sunkaus laipsnio erekcijos sutrikimai vargina mažiausiai trečdalį penkiasdešimtmečių vyrų. Erekcijos sutrikimai įvardijami kaip sunkaus laipsnio tuomet, kai lytiškai suartėti praktiškai neįmanoma, nes nepasiekiamas ir (arba) nepalaikomas reikiamas varpos standumas, būtinas lytiniam aktui ir taip nutinka kiekvieną kartą, vos tik bandoma jį atlikti. Tad nesunku pastebėti, kad šis lytinės sveikatos sutrikimas paplitęs gana plačiai, ypatingai išsivysčiusiose pasaulio valstybėse.

Erekcijos sutrikimus nulemiančios priežastys paprastai skirstomos į dvi pagrindines klases:

- Psichogeninės kilmės erekcijos sutrikimai atsiranda dėl emocinės būklės ir psichologinių priežasčių, pavyzdžiui, didelio nerimo, nepasitikėjimo savimi, baimės apvaisinti ir t.t.;

- Organinės kilmės erekcijos sutrikimai atsiranda dėl įvairių lėtinių ligų, medžiagų apykaitos sutrikimų, hormonų disbalanso, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, testosterono apykaitos sutrikimų ir t.t.

Kartais erekcijos sutrikimai pasireiškia po tam tikrų medicininių procedūrų.

Daugiau SveikasZmogus.

Žymos