socialiniai tinklai

Moldova atsilaikė prieš Rusijos propagandą. LGBTQ+ tema buvo pasitelkta skleisti baimę

Maia Sandu švenčia pergalę Moldovos prezidento rinkimuose. Neseniai šalies gyventojai referendume pritarė įrašyti į Konstituciją siekį tapti Europos Sąjungos dalimi. Rinkimų metu aktyviai veikę Kremliaus propagandistai užbombardavo piliečius melais ir sukurtomis istorijomis. Viena pagrindinių priemonių gąsdinti žmones pasitelkta LGBTQ+ bendruomenė

Nuomonės formuotojai paragino medžioti gėjus. Žmonės mušami gatvėse

Dramblio Kaulo Kranto visuomenė ilgą laiką laikyta viena tolerantiškiausių Vakarų Afrikoje. Tačiau pastaruoju metu LGBTQ+ patyrė virtinę išpuolių, kai keli socialinių tinklų influenceriai paragino savo sekėjus „medžioti“ gėjus.

Rasa Navickaitė: žmogus visą gyvenimą gyveno kaip moteris ir sužinojo, kad „apsimetinėjo“

Mokslų daktarė Rasa Navickaitė socialiniame tinkle Facebook atkreipė dėmesį į šiuolaikinių socialinių tinkų įtaką visuomenei. Pasak jos, diskusijos dėl boksininkės iš Alžyro akivaizdžiai rodo, kad tam socialinių tinklų vartotojai tiki turintys teisę nuspręsti ar moteris iš tiesų yra moteris.

Verda diskusijos apie olimpiadą: seksualūs plaukimo šortai ir didelis turinys jose

Nyderlandų olimpinei rinktinei priklausantis Arno Kamminga vyrų 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje užėmė 6 vietą. Tačiau jo maudymosi šortai socialiniuose tinkluose sulaukė daug didesnio susidomėjimo. Ne ką mažesnės diskusijos kilo dėl šuolininko nuo tramplyno Jules Bouyer plaukimo kelnaičių turinio.

Raumeningo kūno kultas – kaip žalojame save?

Pastaraisiais dešimtmečiais raumeningo kūno kultas tapo ryškia socialine tendencija, veikianti įvairias gyvenimo sritis. Šis kultas, ypač skatinamas medijų ir pramogų industrijos, formuoja visuomenės normas ir lūkesčius dėl fizinio kūno išvaizdos, sveikatos ir savęs vertinimo. Vis labiau pastebima tendencija, kad tik tam tikro tipo kūnas vertas dėmesio ir vertinimų – visi kiti paliekami už ribos ir tai kelia nemenkas pasekmes mūsų savivertei.

„Apsauga nuo nuogybių“ turėtų netrukus atsirasti socialiniuose tinkluose

Socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdanti įmonė „Meta“ paskelbė, kad netrukus imsis veiksmų siekiant apriboti dalinimąsi nuogybėmis. Visiems neturintiems 18 metų asmenims tokie vaizdai bus sulieti, o suaugusieji galės pasirinkti ar nori juos matyti ar ne.

Kodėl tiek daug gėjų yra vieniši? Socialinių tinklų vartotojai pateikė atsakymus

Kai kurie gėjai vis dažniau socialiniuose tinkluose pasidalina žinutėmis, kuriose pasakoja, jog jaučiasi vieniši ir jiems nepavyksta surasti antros pusės. Net ir tiems, kam nusišypso laimė - santykiai nebūtinai būna ilgalaikiai. Neseniai platformoje X užvirė diskusijos šia tema.

Plintant dezinformacijai Europoje, raginimai deginti LGBTQ+ žmones, šlovinami Hitlerio vykdyti nusikaltimai

Birželio mėnesi prasidėjus Pasididžiavimo mėnesio renginiams Europoje, padaugėjo ir skleidžiamos dezinformacijos apie LGBTQ+ bendruomenę. Kuriami mitai apie fiktyvius LGBTQ+ kariuomenės būrius, meluojama apie neva seksu užsiimti skatinančias knygas, net teigta, jog Triumfo arką Paryžiuje norima paversti bendruomenei skirtu monumentu. Tai audrina aistras ir skatina žmones lieti neapykantą.