„Apsauga nuo nuogybių“ turėtų netrukus atsirasti socialiniuose tinkluose

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

„Apsauga nuo nuogybių“ turėtų netrukus atsirasti socialiniuose tinkluose

Št, 04/13/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdanti įmonė „Meta“ paskelbė, kad netrukus imsis veiksmų siekiant apriboti dalinimąsi nuogybėmis. Visiems neturintiems 18 metų asmenims tokie vaizdai bus sulieti, o suaugusieji galės pasirinkti ar nori juos matyti ar ne.

„Apsauga nuo nuogybių visame pasaulyje pagal numatytuosius nustatymus bus įjungta jaunesniems nei 18 metų paaugliams, o suaugusiesiems rodysime pranešimą, raginantį juos įjungti šią funkciją“, - rašoma „Meta“ pranešime.

Siekiant sumažinti grėsmes internete, nebus galima nusiųsti tokių žinučių paaugliams, jei nesate priimti į jų draugus.

„Kai kas nors gauna vaizdą, kuriame yra nuogybių, jis bus automatiškai sulietas po įspėjamąja  ekrano žinute, o tai reiškia, kad gavėjas nesusidurs su nuogo žmogaus vaizdu ir gali pasirinkti, ar jį žiūrėti, ar ne. Taip pat parodysime jiems pranešimą, skatinantį neatsakyti į žinutę su galimybe užblokuoti siuntėją ir pranešti apie pokalbį“, - teigia „Meta“.

„Apsauga nuo nuogybių“ taip pat įspės siuntėja, kuris nori išsiųsti tokią nuotrauką ar video įrašą, apie galimas grėsmes. Visi tokių vaizdų gavėjai ir siuntėjai bus nukreipti į patarimų puslapį, kuriame galės sužinoti apie nuogybių dalinimosi pasekmes.

„Siunčiant arba gaunant šiuos vaizdus, žmonės bus nukreipti į patarimus, parengtus vadovaujant ekspertams, apie galimą riziką. Šie patarimai apima priminimus, kad žmonės gali daryti ekrano kopijas arba persiųsti vaizdus be jūsų žinios, kad jūsų santykiai su asmeniu ateityje gali pasikeisti ir kad turėtumėte atidžiai peržiūrėti profilius, jei jie nėra tokie, kokie jie sako esantys“, - pabrėžia įmonė.

„Meta“ imasi veiksmų po gausios kritikos, kad socialiniai tinklai pasitelkiami sukčių išvilioti pinigus iš paauglių, taip pat priversti juos daryti veiksmus, kuriems jie patys nepritaria. Tokie žmonės dažnai siunčia nuogybes žinutėmis ir atlieka psichologinio spaudimo veiksmus, kad jų gavėjas pasidalintų analogiškais savo paties vaizdais. Vėliau, neretai, imamasi šantažo - grasinama paviešinti vaizdus, jei nebus pervesti pinigai ar atliktas vienas ar kitas veiksmas.