Vilmantas Venckūnas: jei civilinės sąjungos projektas nebus svarstomas rudenį, jis bus pamirštas iki naujų rinkimų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vilmantas Venckūnas: jei civilinės sąjungos projektas nebus svarstomas rudenį, jis bus pamirštas iki naujų rinkimų

Ket, 08/11/2022 - 11:17
Kategorija:
0 komentarų

Vilmantas Venckūnas TV3 paskelbtoje nuomonėje stebisi kodėl Ukrainoje užtikrinti LGBTQ+ teises, panašu, politinės valios yra, o Lietuvoje – ne. Jis pastebi, kad jei projektas neatsiras Lietuvos Respublikos Seimo rudens sesijos darbotvarkėje, tai bus praleistas šansas jį priimti ir prie projekto tikrai nebus grįžtama iki kitų rinkimų.

„Pateikimo stadiją Seime praėjęs Civilinės sąjungos įstatymo projektas į parlamento posėdžių darbotvarkę GALBŪT sugrįš rudenį. Ir tas GALBŪT yra didelis, nes vien jo įtraukimas į darbotvarkę kelia daugybę triukšmo. Galima spėti, kad jei neįtrauks šį rudenį, šis projektas bus pamirštas iki pat 2024 m. Seimo rinkimų. O jei ir bus įtrauktas į darbotvarkę, Civilinės sąjungos įstatymas bus pasmerktas žūčiai”, - sako Vilmantas.

Pasak jo, akivaizdu, kad artėjant rinkimams politikams rūpės labiau kaip užsitikrinti didesnę dalį visuomenės balsų. Visuomenės, kurioje anot apklausų, dauguma žmonių nepalaiko tos pačios lyties santykių įteisinimo. Todėl net ir tie, kurie šiandien civilinę partnerystę palaiko – gali nuo šios pozicijos atsitraukti prieš rinkimus.

„Tad šis ruduo gali būti paskutinis iki 2024 m. spalio, kai tokie klausimai bus rimtai svarstomi. Bet ir tai tam bus ne viena kliūtis. Laukia sunkus šaltasis periodas ir dėl karo, ir dėl augančių koronaviruso skaičių, ir dėl kylančių kainų, ir dėl energetinių išteklių, ir dar dėl daugybės dalykų. Tad net ir šį rudenį, kai tikriausiai yra paskutinė proga priimti tokius sprendimus iki 2024 m.“, - rašo V. Venckūnas.