Lygių galimybių kontrolierė: buvęs Nacionalinio transplantacijos biuro vadovas seksualiai priekabiavo prie darbuotojos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lygių galimybių kontrolierė: buvęs Nacionalinio transplantacijos biuro vadovas seksualiai priekabiavo prie darbuotojos

Pen, 09/02/2022 - 11:20
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė paskelbė, kad buvęs Nacionalinio transplantacijos biuro vadovas eidamas pareigas seksualiai priekabiavo prie jam pavaldžios darbuotojos. Tokia išvada konstatuota po atlikto tyrimo, kurio metu kiti darbuotojai patvirtino matę ir girdėję priekabiavimo atvejus.

Dėl priekabiavimo moteris pasiskundė Sveikatos apsaugos ministerijai, kuri jo nagrinėjimą perdavė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai. Darbuotoja nurodė, kad vadovas jai glostė rankas, lietė pečius, žandu prisiglaudė prie veido, klausinėjo apie jos privatų gyvenimą ir sutuoktinį. Nesitaikstydama su tokiu elgesiu, moteris išėjo iš darbo.

Buvęs Nacionalinio transplantacijos biuro vadovas kaltinimus neigė. Tačiau jo melas demaskuotas atlikus tyrimą ir apklausus Biuro darbuotojus. Liudytojai ir liudytojos patvirtino matę ir / ar girdėję apie pareiškėjos patirtą priekabiavimą.

„Pranešti apie seksualinį priekabiavimą ar kitokią diskriminaciją darbo vietoje vis dar yra itin sudėtinga. Žmonės būna įbauginti, bijo prarasti darbo vietą, galbūt net ne visada gali atpažinti, kad jų teisėmis yra piktnaudžiaujama. Organizacijose turėtų vyrauti nulinė tolerancija priekabiavimui ir diskriminacijai. Akivaizdu, kad SAM būtina imtis labai rimtų strateginių priemonių, kad ministerijai pavaldžiose įstaigose būtų užtikrinta saugi darbo aplinka “, – sako Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

Biuro vadovas, pradėjus tyrimą išėjo iš darbo. Taip buvo nutraukti lygias galimybes pažeidžiantys veiksmai, todėl tyrimas nutrauktas. Nepaisant to, lygių galimybių kontrolierė kreipėsi į Nacionalinio transplantacijos biuro administraciją rekomenduodama suteikti pagalbą nuo seksualinio priekabiavimo ir priekabiavimo nukentėjusioms(-iems) darbuotojoms(-ams).