Kuba referendume įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kuba referendume įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas

Ant, 09/27/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Kuba įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas po to, kai šios šalies piliečiai balsavo už  šeimos kodeksą, pirmadienį paskelbė šalies Nacionalinė rinkimų taryba.

Rinkimų taryba pranešė, kad referendume balsavo 74,1 proc. turinčių teisę balsuoti kubiečių, praneša CNN. Pirmadienio ryto duomenimis 3 936 790 balsavo už ir 1 950 090 prieš – tai rodo didžiulę paramą naujajam įstatymui.

Naujasis šeimos kodeksas suteikia didesnę apsaugą moterims, vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, taip pat leidžia LGBTQ+ poroms tuoktis ir įvaikinti vaikus.

Dešimtmečius LGBTQ+ žmonės Kuboje susidūrė su diskriminacija komunistų valdomoje saloje. Septintojo dešimtmečio pradžioje, Fideliui Castro valdant, daug gėjų buvo išsiųsti į vyriausybės darbo stovyklas kartu su politiniais disidentais. Nors homoseksualumas Kuboje buvo įteisintas 1979 m., daugelis gėjų ir lesbiečių teigė, kad vis dar susiduria su atvira diskriminacija.

Kubos evangelikų bendruomenė atvirai pasisakė prieš šeimos kodekso patvirtinimą. Tačiau likus kelioms savaitėms iki referendumo Kubos vyriausybė pasitelkdama valstybinę žiniasklaidą rėmė naująjį šeimos kodeksą, tvirtindama, kad jis yra įrodymas, jog dabar jau daugiau nei šešis dešimtmečius trunkanti salos revoliucija yra pajėgi prisitaikantis prie šiuolaikinio laikmečio.

Žmogaus teisių aktyvistų teigimu, šis valdžios žingsnis gali būti panaudotas norint užmaskuoti kirus teisių pažeidimus ir rodant pasauliui, kad salos politika keičiasi.