Šis filmas buvo beveik uždraustas Pakistane. Dabar jis jau kino teatruose (anonsas)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Šis filmas buvo beveik uždraustas Pakistane. Dabar jis jau kino teatruose (anonsas)

Št, 11/26/2022 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Rudenį 75-ajame kasmetiniame Kanų kino festivalyje buvo pristatytas pirmasis filmas iš Pakistano. Dar iki pasirodant „Joyland“ filmui šios kino teatruose, šalies vyriausybė paskelbė blokuosianti jo platinimą, o konservatyvios islamo grupės pasmerkė filmą kaip „labai nepriimtiną medžiagą, neatitinkančią socialinių vertybių ir moralės standartų“, bei prieštaraujantį „padorumo ir moralės“ normoms.

Filmo kūrėjo Saimo Sadiqo filmas vyksta triukšmingame Lahoro mieste ir pasakoja apie vidutinės klasės šeimos, kurio galva yra reiklus patriarchas Rana, gyvenimą. Jis labai nori anūkų, todėl nesutaria su jauniausiu sūnumi Haideriu, kuris yra vedęs, tačiau įsimyli translytę moterį Biba.

Dėl savo jautraus ir atviro lyties ir seksualumo tyrinėjimo filmas užsienio kritikų giriamas kaip drąsus ir ribas laužantis meno kūrinys, ypač musulmoniškoje šalyje.

Daugelis aktyvistų kritikavo valdžios sprendimą drausti filmo rodymą Pakistane. Neseniai geru siurprizu tapo ir naujausias ministerijos sprendimas - ji panaikino draudimą jį rodyti. Šis sprendimas žymi didelę žodžio laisvės laimėjimą.

Šis filmas taip pat pretenduoja gauti Oskaro apdovanojimą.