Indijoje viltis dėl tos pačios lyties santuokų įteisinimo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Indijoje viltis dėl tos pačios lyties santuokų įteisinimo

Ket, 01/05/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Indija artėja prie tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo. Tikimasi, kad Indijos Aukščiausiasis Teismas čia suvaidins savo rolę. Sausio 6 dieną Teismas rengia posėdį, kuriame bus pateikti argumentai kodėl tos pačios lyties asmenų santuokos turėtų būti įteisintos.

Naujojo Delio teismas nagrinės dviejų tos pačios lyties porų peticijas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimo, rašo PinkNews. Pagrindinėje peticijoje, kurią pateikė gėjų pora Supriyo Chakraborty ir Abhay Dange, teigiama, kad LGBTQ+ piliečių teisės tuoktis atmetimas yra jų teisės į lygybę pažeidimas.

Šiuo metu Indija oficialiai nepripažįsta tos pačios lyties asmenų santuokų, tačiau leidžia poroms pradėti „neregistruotą bendrą gyvenimą“. 

Tačiau toks neoficialus gyvenimas neleidžia tos pačios lyties poroms paveldėti turto ar įsivaikinti. Tai taip pat gali apsunkinti apsilankymus ligoninėje, kai ligoninėje taikomos griežtos lankymosi taisyklės.

Antrojoje peticijoje, kurią pateikė Parth Phiroze Mehrotra ir Uday Raj, teigiama, kad LGBTQ+ porų santuokos lygybės draudimas pažeidžia keletą konstitucijos straipsnių.

„Jei peticijos pateikėjai, kaip tos pačios lyties pora, galėtų naudotis civilinės santuokos institutu, jie nesusidurtų su milžiniškais praktiniais sunkumais“, – rašoma peticijoje.

Tikimasi, kad sausio 6 d. posėdyje Indijos vyriausybė išsakys savo nuomonę dėl abiejų peticijų, taip pat savo dabartinę poziciją dėl tos pačios lyties asmenų santuokų. Indijos vyriausybė greičiausiai bus kritiškas dėl tokių santuokų įteisinimo.

„Tos pačios lyties asmenų gyvenimas kartu kaip partneriams ir seksualiniai santykiai nėra prilygintini Indijos šeimos vieneto sampratai, kurioje yra vyras, žmona ir vaikai“, – neseniai teigė Vyriausybė.

Nors vyriausybės pozicija vargu ar pasikeis, visuomenės požiūrio į LGBTQ+ poras pokytis gali lemti peticijų teikėjų pergalę Teisme. Tai jau nutiko  2018 m., kai buvo dekriminalizuoti tos pačios lyties asmenų santykiai.