Ugandoje protestai prieš homoseksualumą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ugandoje protestai prieš homoseksualumą

Ket, 03/02/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Tūkstančiai musulmonų demonstrantų penktadienį išėjo į Jinja miesto gatves ir pasmerkė homoseksualumą. Protestuotojai šaukė šūkius ir laikė plakatus su užrašais prieš LGBTQ+ bendruomenę.

Plakatuose buvo galima matyti užrašus „pasakyk ne LGBTQ“, „homoseksualumas ir lesbietiškumas yra nuodėmė“, „gėjus yra blogis“, „homoseksualumas nėra Afrikos kultūra“ ir „LGBTQ nėra vietos“.

Rytų musulmonų mokslininkų sąjungos pirmininkas Shafie Songolo sakė, kad žmogaus principas yra tas, kad mūsų [kūno] organai yra panašūs savo prigimtimi, tačiau jų funkcijos yra visiškai skirtingos. Todėl jie turi būti naudojami tik pagal paskirtį.

„Burna ir nosis iš prigimties yra atviros, tačiau jų funkcijos visiškai skirtingos. Jūs negalite kvėpuoti per burną, nes Dievas sukūrė nosį su plaukais, kurie filtruoja dulkes“, – sakė jis.

Jinja miesto švietimo pareigūnas Haruna Mulopa paragino mokyklų vadovus stebėti savo mokinius, kad būtų išvengta homoseksualumo atvejų.

„Šios LGBT grupės taikosi į mokyklas, ypač neturtingus vaikus, duoda jiems pinigų ir transporto priemonių. Mokytojai, turite stebėti turtingus savo mokyklų mokinius, nes kai kurie iš jų yra finansuojami homoseksualumui skleisti“, – sakė jis.

Ugandos musulmonų aukščiausiosios tarybos pirmininkas prof. Muhammad Lubega Kisambira paragino tėvus kalbėti apie LGBT savo vaikams, kad tai būtų sustabdyta.

„Nors mes užaugome žinodami, kad kalbėti apie seksą savo vaikams nėra teisinga, kol jie nesuaugs, kalbėkime apie homoseksualumą su savo vaikais. Vyresnieji mokytojai ir vyrai, atlikite savo vaidmenį“, – sakė jis.

Protestuotojai paragino vyriausybę uždrausti visas nevyriausybines organizacijas, propaguojančias homoseksualumą Ugandoje.