Raskevičiaus klausimas Gražuliui „ar jis tiki stebuklais“ supykdė opozicijos atstovus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Raskevičiaus klausimas Gražuliui „ar jis tiki stebuklais“ supykdė opozicijos atstovus

Tre, 05/17/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Tuo metu kai Seimo narys Petras Gražulis Seimo koridoriuje viešai išvadino LGBTQ+ žmones iškrypėliais – opozicijos atstovų tai nelabai jaudino. Tačiau Seimo nario  T. V. Raskevičiaus pastaba apie stebuklus ir Jėzų Kristų iš esmės papiktino kai kuriuos parlamentarus. Jie dėl Raskevičiaus žodžių kreipėsi į Lygių galimybių kontrolierę.

„Dar kartą pakartoju klausimą, jūs tikite stebuklais ar ne?” – kovo 29 d. vykusio specialiosios komisijos posėdžio dėl Petro Gražulio apkaltos metu teiravosi Tomas Vytautas Raskevičius.

„Aš esu krikščionis, tikiu stebuklais. Ir Kristus, gyvendamas Žemėje, padarė labai daug stebuklų”, – Seimo nariui atsakė Petras Gražulis.

„Tai Jėzus Kristus tą mygtuką ir spaudė”, – replikavo T. V. Raskevičius. Būtent ši replika supykdė kai kuriuos Seimo opozicijos narius. LRT praneša, kad dvidešimčiai Seimo narių kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Rašte nurodoma, jog T. V. Raskevičius šiuo komentaru „žemina tikinčio žmogaus orumą“.

„Manytume, kad valstybės institucijoje tyčiojimasis, pašaipa iš to, kas sudaro žmogaus religinių įsitikinimų apimtį, yra nederami ir Seimo nariai turi gerbti kitų asmenų religinius įsitikinimus, kokie jie bebūtų. Elgesys, kokį pademonstravo T. V. Raskevičius, užgauna daugelio tikinčiųjų jausmus, rodo blogą pavyzdį kitiems asmenims, žemina tikinčio žmogaus orumą”, – aiškinama kontrolierei adresuotame laiške.

Viena iš kreipimąsi pasirašiusiųjų Agnė Širinskienė ELTA teigė, kad dėl šio komentaro kreiptasi ir į Seimo etikos ir procedūrų komisiją.