Vilniuje bus atnaujinta vaivorykštės perėja

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vilniuje bus atnaujinta vaivorykštės perėja

Pir, 06/26/2023 - 11:58
Kategorija:
0 komentarų

Prieš kurį laiką žurnalistams pasiteiravus Vilniaus miesto savivaldybės ar bus atnaujinta vaivorykštės spalvų perėja Pylimo gatvėje, buvo gautas neigiamas atsakymas. Šiandien paskelbta, kad vis dėlto ji bus perdažyta.

„Dėl pėsčiųjų perėjos Pylimo gatvėje nudažymo vaivorykštės spalvomis ankstesniais metais kreipėsi Lietuvos gėjų lyga. Šiemet tokio prašymo savivaldybė nėra gavusi. Jei gausime prašymą, perėjos spalvų atnaujinimo klausimas bus svarstomas“, – tokį atsakymą dėl perėjos prieš kelias savaites gavo 15min. žurnalistai.

Ši žinia nustebino ne tik LGBTQ+ bendruomenės narius, bet ir buvusio mero biuro vadovę, dabartinę Vilniaus miesto tarybos narę Ievą Dirmaitę.

„Negi mums iš tiesų reikia čia užkurti biurokratinę mašiną, kad ateitumėm iki paprasto veiksmo, kuris mieste tęsiamas nuo 2018 metų? Reikia, tai reikia. Valanda prie klaviatūros ir raštu išdėstyta iniciatyva iškeliauja administracijai mano, Vilniaus miesto savivaldybė Žmogaus teisių komisijos pirmininkės, vardu“, - Facebook paskyroje rašo politikė. - „Ką gi, o šią savaitę smagu pradėti gera žinia - šią miesto tradiciją tęsiam. Perėja ties Pylimo gatve ir šiemet - jau visai netrukus - atgaus ryškias spalvas!“.

Pasak Ievos, perėja mieste rodo miesto atvirumą. „Nepaisant vilniečių skirtumų, visi turime jaustis saugūs būti autentiškais“, - rašoma žinutėje.

- „Birželis visuose demokratijos principus puoselėjančiuose pasaulio miestuose yra švenčiamas kaip #PrideMonth. Neretai tai susiaurinama iki LGBTI+ bendruomenės, kuriai šitam XXI amžiuje vis dar kažkodėl reikia eiti "demonstruotis" dėl lygių teisių ir galimybių užtikrinimo, priėmimo, saugumo. Tačiau iš tiesų tai kasmet turime dar vieną unikalią progą ne tik apie tai diskutuoti, bet ir atsikratyti homo sovieticus mentaliteto likučių ir žengti tą žingsnį pirmyn. Tą ir darykime“.

Perėja Pylimo gatvėje ne kartą buvo suniokota vandalų. Paskutinį kartą, praėjusių metų birželio pabaigoje, ji buvo apipilta smala. Prieš tai birželio pradžioje ją uždažė su šeimų maršu susiję asmenys. Dėl perėjos teisėtumo į teismą kreipėsi ir policija, bet teismas atsisakė skundą nagrinėti.