Su LGBTQ+ vėliava per Klaipėdos senamiestį bėgęs Kiril: spontaniškos akcijos prisideda prie matomumo didinimo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Su LGBTQ+ vėliava per Klaipėdos senamiestį bėgęs Kiril: spontaniškos akcijos prisideda prie matomumo didinimo

Št, 08/12/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Prieš kelias dienas Kiril surengė spontanišką LGBTQ+ palaikymo akciją – apsigaubęs vaivorykštės vėliava prabėgo Klaipėdos miesto centrinėje dalyje. Jis teigia, kad jei tokių iniciatyvų būtų daugiau – tai prisidėtų prie visuomenės požiūrio kaitos bendruomenės atžvilgiu.

„Žmonės, kurie dar yra savęs priėmimo stadijoje reikia matyt, kad jie yra nevieniši. To labai trūko mano vaikystėje, kai dar nebuvo informacijos laisvai prieinamos internete. Vakarų LGBTQ+ bendruomenė savo nauju šūkiu tai ir nori pasakyti: „Tu ne vienas!“, - sako spontaniškos akcijos sumanytojas.

Jis teigia, kad nubėgus tris kilometrus miesto gatvėmis nesulaukė jokių neigiamų komentarų.

„Vienas žmogus nusišypsojo pritardamas. Jis buvo su mergina ir vaiku. Antros - merginų būrys, kurios žaidė tinklinį, pamačiusios mane pradėjo su džiaugsmu mane seikinti. Sušukau atgal: „Meilės merginoms! Meilės visiems!“. Trečias buvo žmogus, sakęs, kad praėjo karą ir mano, kad žmonės gali mylėt ką nori“, - apie praeivių reakcijas GayLine.LT pasakoja vaikinas.

Anot jo, praeivis paklausė ar ši akcija rengiama dėl juoko. „Atsakiau, kad ne, nes Klaipėdoje LGBTQ+ žmonėms reikia palaikymo“, - teigia Kiril.

Jis priduria, kad panašios akcijos yra svarbios tiek patieks LGBTQ+ žmonėms per didesnį matomumą, tiek keičiant visuomenės požiūrį.

„Manau, kad jeigu kiekviename mieste būtų rengiami tokios spontaniškos palaikymo akcijos, Lietuva greičiau priimtų žmonių įvairovę“, - sako aktyvistas.

maršrutas