Raskevičius policijai: jeigu aš informuosiu, kad išdaužysiu Jūsų langus, policija tylės?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Raskevičius policijai: jeigu aš informuosiu, kad išdaužysiu Jūsų langus, policija tylės?

Ant, 10/17/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Policija atsisakė tirti pareigūnų veiksmus, kurie nesiėmė jokių priemonių apsaugoti proteste prie Seimo susirinkusių žmonių teisės reikšti savo nuomonę. Seimo narys  T. V. Raskevičius gavo Lietuvos policija generalinio komisaro pavaduotojo atsakymą, kuris jį įsiutino. Nepasitenkinimą politikas išliejo socialiniame tinke Facebook.

„Policijos pareigūnai teigia, kad laikėsi Susirinkimų įstatymo 14 straipsnio (kuris numato policijos pareigūnų pareigas) nuostatų, nes ĮSPĖJO susirinkimo organizatorius, kad į jų renginį atvyks recidyvistai ir bandys tam renginiui sutrukdyti. Be to, recidyvistai dar ir raštu informavo policininkus, kad organizuos savo piketą iki 15 žmonių, tai čia viskas gerai.

Žodžiu, jeigu aš jus informuosiu, kad ateisiu į Jūsų namus ir išdaužysiu Jūsų langus ir tą padarysiu registruotu paštu, policija, kaip suprantu, apie tai nieko neturės ką pasakyti“, - teigia T. V.  Raskevičius.

Be to, policija informavo Seimo narį, kad atsisako pradėti tarnybinį patikrinimą dėl pareigūnų savo pareigų neatlikimo, nes šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl renginio metu galimai padarytų nusikalstamų veikų.

„Ikiteisminį tyrimą reikėjo pradėti BŪTENT todėl, kad policijos pareigūnai nevykdė savo pareigų. Čia tas pats, kad gatvėje muštų žmogų, policijos pareigūnas stovėtų šalia ir stebėtų, o po to sakytų, kad policijos pareigūno veiksmus vertinsim tada, kai bus atliktas tyrimas, kas ir dėl ko tą žmogų mušė“, - teigia politikas.

GayLine.LT vertinimu, atsisakydami tirti pareigūnų veiksmus policija sukūrė precedentą. Tai reiškia, kad bet kokio tipo susirinkime, pranešus iš anksto pareigūnams, gali pasirodyti priešiškai nusiteikę žmonės ir trukdyti protesto dalyviams išsakyti savo poziciją.