+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

4 mitai apie masturbaciją

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

4 mitai apie masturbaciją

Pen, 11/10/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Nepaisant augančio informacijos prieinamumo apie intymius santykius, dalis žmonių vis dar vadovaujasi pasenusiomis ir iš piršto laužtomis teorijomis šioje srityje. Norime aptarti keisčiausius mitus, kuriuos žmonės naudoja kalbėdami apie masturbaciją.

Savęs tenkinimas kai kurių religijų laikomas nepriimtinu ar net nuodėmingu veiksmu. Neva lyties organai žmogui suteikti tik giminės pratęsimo tikslais. Būtent religingose bendruomenėse, siekiant atgrasyti jaunimą, pasitelkiamos netikėčiausios istorijos - gąsdinama nuo patekimo į pragarą iki apakimo ir pan. Visa tai, žinoma, nieko neturi bendro su tikrove.

MITAS: Masturbacija gali sukelti apakimą

Šio mito autorius - 18 amžiuje gyvenęs psiaudomokslininkas Samuelis Augustas Tissot. 1760 m. jis išleido „L'Onanisme“ - išsamų medicininį traktatą, kuriame aprašė tariamus neigiamus masturbacijos padarinius.

Jis teigė, kad sperma yra labai naudinga organizmui. Didelio jos kiekio netekimas lemia „pastebimai sumažėjusią stiprybę, atmintį ir net protą; blankią regą, visų tipų nervų sutrikimus, visų rūšių podagrą ir reumatą, dauginimosi organų funkcijos susilpnėjimą, kraują šlapime, apetito sutrikimą, galvos skausmus“ ir daugybė kitų ligų.

Žodžiu šis apsimetėlis vos ne visus sutrikimus susiejo su masturbacija. Vis dėlto, bene labiausiai paplito teorija neva ji lemia regos sutrikimus. Žinoma, tai nėra tiesa. Jei būtų priešingai - greičiausiai apie 70 proc. visų žmonių būtų akli. Pažymėtina, kad Lietuvoje bent kartą savo gyvenime yra masturbavęsi 97,8 proc. mūsų šalies gyventojų.

MITAS: Masturbacija skatina spuogų atsiradimą

Mito kilmė nežinoma, tačiau greičiausiai tai susiję su paauglių lytiniu brendimu ir tėvų noru atgrasyti juos nuo masturbacijos. Būtent paauglystėje pagausėja spuogų, tai tampa problema daugeliui jaunuolių - todėl norėtą susieti tarpusavyje nesusijusius dalykus, kad mitas taptų paveikus.

Mokslas aiškiai nurodo, kodėl paaugliai turi daugiau spuogų. Brandos metu drastiškai pakinta hormonų lygis, padidėja testosterono kiekis. Taigi mūsų riebalų liaukos ima intensyviai gaminti aliejingą mišinį - sebumą.

Sebumas yra itin svarbus odai, nes palaiko jos drėgmę ir ją saugo. Tačiau kai jo gaminama per daug, jis gali užkimšti poras ir atsiranda spuogai. Taigi tai nieko bendro su masturbacija neturi.

10 metų trukęs Karališkosios Edinburgo ligoninės tyrimas rodo, kad orgazmai pagerina kraujotaką dėl kurios pagerėja odos būklė. Taigi, esama teigiamo ryšio tarp sveikos odos ir seksualinio malonumo.

MITAS: Masturbacija sumažina jautrumą

Mitas susijęs su moterų masturbacija. Neva kuo daugiau ir intensyviau atliksite trynimo veiksmą - organizmas prie to greičiau pripras ir nebebus įmanoma pasiekti tokio paties jautrumo lygio.

Ši teorija buvo sukurta atgrasyti moteris ne tik nuo masturbacijos, bet ir nuo lytinių santykių, saugant save tam vieninteliam vyrui, kuris retkarčiais galės ją pamaloninti. Ir žinoma, tai visiška nesąmonė.

Priešingai, mokslininkai pastebi teigiamą masturbacijos poveikį. Jie teigia, kad geriau pažinus savo kūną, pasieksite didesnį malonumą sueities metu. Jei asmuo žino kas jam tinka, kas ne - kokia pozicija yra priimtinesnė - jis gali patirti kokybiškesnį pasitenkinimą.

MITAS. Masturbacija reiškia, kad santykiuose kažkas ne taip

Šiuo mitu buvo norima parodyti, kad vienintelis būdas jaustis pilnavertiškai yra būti su savo partneriu/e. Tačiau realybėje, bet ir ilgus metus šeimoje gyvenantys žmonės masturbuojasi tiek atskirai vienas nuo kito, tiek kartu.

Mokslininkų skelbiamos turimų išvados teigia, kad abipusė masturbacija ne tik paįvairina porų seksualinį gyvenimą, bet ir padidina pasitenkinimą. Taigi masturbacija ne griauna - o stiprina ryšius.

Dar daugiau - monogamijoje gyvenančiose porose masturbacija naudojama kaip priemonė „nuleisti garą“ tuomet, kai partneris/ė yra nepasiekiami, ar nenori užsiimti seksu. Ji taip pat leidžia poros nariams individualiai tyrinėti savo kūną ir reakcijas į dirgiklius. Tai vėliau galima panaudoti būnant kartu ir vienas kitam padedant pasiekti maksimalų malonumą.