Graikijoje stačiatikių bažnyčia imasi veiksmų stabdyti tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Graikijoje stačiatikių bažnyčia imasi veiksmų stabdyti tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą

Pen, 02/02/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Stačiatikių bažnyčia ėmėsi aktyvios kampanijos, kad sustabdytų Graikijos valdančiųjų planus užtikrinti santuokos lygybę visiems piliečiams. Reaguodama į tai, centro dešiniųjų vyriausybė nusprendė įstatymo priėmimo procesą pagreitinti.

Graikijos vyriausybės pareigūnai žiniasklaidos atstovams teigė, kad dėl įstatymo projekto bus balsuojama vėliausiai vasario viduryje, skelbia Euronews ir Associated Press.

Konstantinopolio ekumeninis patriarchatas, vadovaujantis daliai stačiatikių bažnyčių visame pasaulyje, išreiškė nepritarimą tos pačios lyties asmenų santuokoms.

„Santuoka yra vyro ir moters sąjunga pagal Kristų... ir bažnyčia nepertaria jokioms savo narių bendro gyvenimo formoms, išskyrus santuoką“, – sakoma ekumeninio patriarchato pranešime.

Vyskupas metropolitas Panteleimonas, Graikijos Bažnyčią valdančio Šventojo Sinodo atstovas, sakė, kad prieštaravimai raštu bus išsiųsti visiems Graikijos parlamento nariams ir perskaityti per sekmadienio pamaldas visoje šalyje vasario 4 d.

„Bažnyčia sako, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga ir tai yra gyvybės šaltinis“, – sakė jis televizijai „Skai“. - „Mūsų bažnyčios vyresnieji rūpinasi šeimos gynimu ir palaikymu“.

„Noriu aiškiai pasakyti: mes kalbame apie pasirinkimą sudaryti valstybines sąjungas, o ne apie religinius įsitikinimus... Mūsų demokratija sako, kad negali būti dviejų piliečių klasių“, - gindamas sprendimą įteisinti vienalytes santuokas sakė ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis.

Norint priimti minėtą sprendimą parlamente, valdantiesiems reikės ir opozicijos paramos. Opozicinės „Syriza“ partijos lyderis Stefanos Kasselakis prieš kurį laiką pareiškė, kad jis nurodys 38-iems jo politinei jėgai priklausantiems parlamentarams balsuoti už vyriausybės pasiūlymą.