Kiek LGBTQ+ žmonių per dešimtmetį susituokė Jungtinėje Karalystėje?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kiek LGBTQ+ žmonių per dešimtmetį susituokė Jungtinėje Karalystėje?

Št, 03/30/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Labai dažnai santuokos lygybės priešininkai aiškina, kad legalizavus tos pačios lyties santuokas pasikeis visuomenė, tokios sąjungos išpopuliarės ir pakenks tradicinėms šeimoms. Šiandien nesigilinsime į šiuos iš piršto laužtus mitus, tačiau pateikiame jums nuogąstavimus paneigiančią statistiką.

Tos pačios lyties poros sudaryti „civilines partnerystes“ Škotijoje galėjo nuo 2005 m. Po įstatymo pakeitimo 2014 m. vasario 4 d. buvo įteisintos ir tos pačios lyties porų santuokos. Tuo metu sprendimas sulaukė religinių grupių pasipriešinimo.

Santuokų lygybė Anglijoje ir Velse įteisinta taip pat panašiu metu. 2014 m. kovo 29 d. čia įvyko pirmosios tos pačios lyties porų vestuvės.

Nacionalinės statistikos biuro Jungtinėje Karalystėje duomenimis, iki 2014 metų pabaigos susituokė apie 4850 porų – 56 procentai moterų ir 44 procentai vyrų, rašo Pinknews.com.

Nuo to laiko Anglijoje ir Velse susituokė apie 162 000 LGBTQ+ žmonių. Taigi nuo santuokų įteisinimo iš viso Anglijoje ir Velse susituokė kiek daugiau nei 165 tūkstančiai tos pačios lyties asmenų. Atsižvelgiant į tai, kad šioje šalies dalyje gyvena 59 milijonai žmonių – šie skaičiai yra iš ties nedideli – nesudaro net 0,3 proc. nuo visų gyventojų.

Šiaurės Airijos statistikos ir tyrimų agentūros duomenimis, Šiaurės Airijoje, kur analogiškas įstatymas įsigaliojo šiek tiek daugiau nei prieš ketverius metus, 2020 metais buvo sudarytos maždaug 158 tos pačios lyties asmenų santuokos.

Visoje Jungtinėje Karalystėje gyvena beveik 67 milijonai žmonių.