Skandalas Kamerūne: prezidento dukra pabučiavo moterį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Skandalas Kamerūne: prezidento dukra pabučiavo moterį

Št, 07/06/2024 - 13:46
Kategorija:
0 komentarų

Kamerūno prezidento dukra socialiniame tinkle pasidalijo nuotrauka, kurioje ji bučiuojasi su kita moterimi. Tai sukėlė milžinišką reakcijų bangą šalyje, kurioje už homoseksualius santykius yra baudžiama.

„Instagram“ įraše matyti, kaip 26-erių Brenda Biya apsikabina su brazilų modeliu Layyonsu Valença ir ją bučiuoja. „Aš pamišusi dėl tavęs ir noriu, kad pasaulis žinotų“, – rašė ji, pridėdama širdelę, skelbia BBC.

Jos 91 metų tėvas Paulas Biya dar 1982 m. tapo Kamerūno prezidentu ir yra vienas ilgiausiai valdančių Afrikos lyderių. Centrinės Afrikos valstybėje už tos pačios lyties asmenų santykius gresia iki penkerių metų kalėjimo.

Brenda Biya yra muzikantė, gyvenanti užsienyje. Jos nuotrauka įvertinta nevienareikšmiškai. Kai kurie LGBTQ+ žmonės gyrė moterį už drąsą.

Translytė Kamerūno aktyvistė, kuri turėjo bėgti iš šalies dėl persekiojimo, Shakiro sakė, kad ji „dabar pozicionuoja save kaip socialinių pokyčių balsą šalyje, kurioje tabu yra giliai įsišakniję“.

Kiti bendruomenės nariai klausė ar tai reiškia, kad atsiskleidimas yra privilegija ir leidžiama tik šalies lyderių aplinkai, ar turtingiems žmonėms.

Dauguma Kamerūno žiniasklaidos priemonių nepranešė apie įvykį. Žiniasklaidos reguliavimo institucija taiko sankcijas leidiniams ir transliuotojams už homoseksualumo vaizdavimą.