Seime skinasi atnaujinta tvarka, kaip bus teikiama pagalba patiriantiems smurtą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seime skinasi atnaujinta tvarka, kaip bus teikiama pagalba patiriantiems smurtą

Ant, 03/15/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą patiriantiems žmonėms nuo kitų metų liepos siūloma leisti teikti ir siekti finansavimo iš biudžeto tik nevyriausybinėms organizacijoms, rašo Delfi.
 

Seimo Žmogaus teisių komitetas šią savaitę penkiems balsavus už ir vienam susilaikius pritarė tokioms grupės Seimo narių parengtoms Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisoms. Galutinį sprendimą priims Seimas, ir jeigu šiai pataisai bus pritarta posėdžių salėje, tai reikš, kad visi viešieji juridiniai asmenys, ko siekia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, šios veiklos negalėtų imtis.

„Bus pagalba efektyvesnė“, – po balsavimo komitete pareiškė Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ priklausantis Vytautas Bakas. Konservatorius Andrius Navickas įsitikinęs, kad galimi „abu keliai, bet sunku pasakyti, kuris geresnis“. „Pasitikėti nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis šioje srityje, reikia. Reikės pataisų, žiūrėsime“, – teigė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė siūlė palikti platesnes galimybes teikti specializuotą kompleksinę pagalbą.

Komiteto pirmininkas Laisvės frakcijai priklausantis Tomas Vytautas Raskevičius BNS teigė esąs prieš, kad būtų varžomos galimybės teikti specializuotą kompleksinę pagalbą.

„Kas gali užtikrinti, kad ateityje neatsiras kokia savivaldybės įstaiga, kuri irgi tai galės kokybiškai daryti (...) Reikia garantuoti kaip įmanoma platesnį priėjimą, o ne siaurinti. Pripažįstame nevyriausybinių organizacijų ypatingą indėlį, bet tegu jos konkuruoja savo paslaugų kokybe ir ekspertiškumu, o dabar sudedame įstatyme kažkokius saugiklius, skatinančius monopoliją“, – sakė jis.

Pataisą, kuriai komitetas pritarė, inicijavo Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti 15 moterų nevyriausybinių organizacijų, atliekančių specializuotos kompleksinės pagalbos centrų funkcijas.

Daugiau 15min.