Iš Protesto Vilniuje: 32 metus nesprendžiamas klausimas "užkniso" juodai (pildoma)

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Iš Protesto Vilniuje: 32 metus nesprendžiamas klausimas "užkniso" juodai (pildoma)

Pir, 03/21/2022 - 19:03
Kategorija:
0 komentarų

„Mums nereiktų „kačialinti“ LGBTQ teisių, kai vyksta karas Ukrainoje, jeigu mes jau būtume užtikrinę tas teises. Tai gal mes greičiau partnerystę priimkime ir jei tas karas į kažkurią slenksčio pusę pasislinks, tai mes galėsime greičiau „kačialinti“ tuos reikalus“, - protesto metu sako Elžbieta Latėnaitė atsakydama į kalbas neva karo klausimai yra svarbiau už lygiateisiškumą.

Elžbieta Latėnaitė ragina LGBTQ+ žmones supykti, nes tai sveika emocija ir reikalauti lygiateisiškumo. "Noriu paprašyti imtis veiksmo ir jus", - sako Elžbieta besikreipianti į bendruomenės narius ir ją palaikančius žmones. Ji ragina negalvoti kada, kaip ir kokių teisių turėtų reikalauti LGBTQ+ bendruomenė. Elžbieta prašo heteroseksualų pasidalinti savo teisėmis.

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis apgailestavo, kad dalis politikų vis dar siūlo po 30 metų diskutuoti. „Užtenka diskutuoti. Per tuos 30 metų daugiau nei 20, praktiškai dauguma ES valstybių įtvirtino bendrą gyvenimą kartu, taip pat daugiau nei keliasdešimt pasaulio valstybių. Dėl ko mes negalime įtvirtinti čia ir pasakyti, kad Rytų agresorius yra nepanašus į mus ir jam čia vietos nėra“, – akcentavo A. Rudomanskis.

„Šito mitingo nebūtų - jei Agnė Širinskienė nebūtų jo sukursčiusi“, - Laisvės TV eteryje sako Seimo narys T. V. Raškevičius akcentuodamas, kad šurmulį, kurio neva nenori ši politikė iš esmės ji ir kelia. Jis akcentuoja, kad priešpriešas iš viešų erdvių reikėtų perkelti į konstruktyvią politinę diskusiją ir priėmus sprendimą užbaigti procesą.

Tam pritaria ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė. „Priešina tie, kuriems pakyla ranka karo Ukrainoje metu išmesti iš Seimo darbotvarkės klausimą, kuris jiems nepatiko dar gerokai anksčiau prieš karą. Tai yra nesąžininga, tai yra apie visuomenės priešinimą“, – nuo scenos kalbėjo J. Juškaitė.

"Daug šnekam, bet nieko nepadarom", - taip situaciją apibūdina Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas. - "Jie yra Lietuvos piliečiai ir turi turėti tokias pat teises kaip kiekvienas iš mūsų". Tiesa jis pripažįsta, kad baimių dėl šio pasiūlymu turi ir jo frakcijos kolegos, primindamas, jog Lietuva LGBTQ+ klausimus sprendžia kaip rusai ir baltarusiai.

Susirinkusi minia reikalauja kuo greičiau priimti partnerystės įstatymą. "Sakyti, kad kažkieno santuoka prieštarauja tavo religijai yra tas pats, kas pykti ant žmogaus, kuris valgo spurgą, nes tu laikaisi dietos", - skelbia vienas iš plakatų. „Visos šeimos svarbios“, „Jau subrendo“, „Taip, dabar“, „Ar mūsų vienybė yra tokia trapi“ - sakoma kituose.

Valstietis Aurelijus Veryga piktinasi, kad pasigirdo kai kurių žmonių kalbų, kad "tie, kas turi nuomonę kažkokią kitokią, neva dirbantys Rusijai ar Baltarusijai. Tai yra nesąmonė". Jo nuomone, kai vyksta karas, geriau partnerystės klausimo nekelti - bent jau šioje sesijoje.

"Rusijos karo Ukrainoje kontekste, mes niekada kaip ankščiau turime ginti demokratines vertybes", - Laisvės TV žurnalistei sako Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

„Tik dabar. O kada mes galime priimti greitus ir drąsius sprendimus? Tik dabar ir šiandien. Tiksliau – vakar reikėjo priimti. Mano nuomonė yra konkreti, mes negalime palikti savo šalies piliečių užribyje. (...) Neturime skirti pagal odos spalvą ar tautybę, rūšiuoti žmonių. Dėl to esu čia ir būsiu, padėsiu tiems, kuriems blogai, kurie yra silpnesni šioje vietoje“, – LRT.lt pasakojo Valdas.

„Nebereikia skirstyti žmonių į lygesnius už lygesnius, dėl to ir norime palaikyti šią bendruomenę. Man tai svarbu asmeniškai, svarbu dėl žmogaus teisių, nes kiekvienas mąstantis žmogus neprieštaraus žmogaus teisių išplėtimui“, – tvirtino Lina.

Nuo scenos pasisakęs šešių vaikų tėtis Vygaudas sakė, kad į palaikymo akciją atvyko kartu su visa šeima. Nėra tik vyriausiosios dukters, kuri dėl Lietuvoje esančios homofobijos išvyko iš Lietuvos. „Esu jūsų pusėje, esu laisvės pusėje, linkiu jums kovoti, nenurimti, pasieksite savo – jūsų laimėjimas yra visos mūsų visuomenės laimėjimas“, – tvirtino Vygaudas.