Tolerancijos gatvė Vilniuje - ar tai ką nors keičia?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tolerancijos gatvė Vilniuje - ar tai ką nors keičia?

Ket, 05/19/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Vilniaus savivaldybės taryba nusprendė greta Neries krantinės, nuo Upės g. Baltojo tilto link vedančią gatvę pavadinti Tolerancijos gatve. Garsiai pranešta, kad tai turėtų paskatinti toleranciją. Tačiau ar iš tiesų? Visuomenininkas Mantvydas Noreika teigia, kad ši teritorija visiškai nieko bendro neturi su tolerancija - visų pirma primena atskirtį, kurią patyrė LGBTQ+ bendruomenė pirmųjų eitynių metu.
 

Minėta gatvė driekiasi pro paplūdimio tinklinio aikštyną, riedlenčių ir riedučių parką Baltojo tilto link, taigi visiškai netoli Upės gatvės, kur vyko pirmosios LGBTQ+ eitynės Lietuvoje.

„Per 12 metų Vilniaus pokyčiai – didžiuliai: kažkada LGBT eitynės buvo nugrūstos į Upės gatvę, o šiuo metu šalia Baltojo tilto atsiranda Tolerancijos gatvė, kuri paskatins toleranciją ir primins apie visuomenės pokyčius“, – sakė Tarybos narys Vincas Jurgutis.

Visuomenininkas Mantvydas Noreika pastebi, kad ne gatvės skatina toleranciją, o konkretūs savivaldybės žingsniai ją diegti. "Kiek per pastaruosius metus mes matėme Vilniaus savivaldybės renginių, kurie skatintų įtrauktį, lygiateisiškumą, akcentuotų LGBTQ+ žmonių problemas? Kur ta lyderystė?".

Pasak jo, tai, kad prieš Seimo rinkimus miesto meras apsilankė gėjų klube - nepadarė miesto įtraukesnio. Dar daugiau, lyderystės trūkumas darosi dar akivaizdesnis, jei lyginame Europos sostinių ir Vilniaus iniciatyvas - nes čia jų tiesiog nėra, arba jos nematomos.

"Baltojo tilto teritorija LGBTQ+ žmonėms primena apie teisminiu kelius, kurių reikėjo, kad LGBTQ+ eitynės iš viso įvyktų. O tuomet visi buvo supakuoti į autobusus, pristatyti į policijos akylai saugomą teritoriją ir galėjo pasivaikščioti prie Baltojo tilto pirmyn ir atgal. Jei tai norima priminti kaip Tolerancijos viršūnę - atsiprašau, bet man to nereikia", - sako M. Noreika.

M. Noreika sako, kad jam norėtųsi matyti realius pokyčius mieste - o ne pavadinimų keitimą ar skulptūrų nukėlimą:

"Turi būti skatinami pokyčiai pačioje visuomenėje, buriant miesto bendruomenę, didinat supratingumą, empatiją vienas kitam, skatinant veikti kartu ir kurti laisvą miestą visiems. Ir tam reikia vizijos, kurios deja jau senokai nėra".