Jungtinėje Karalystėje plinta beždžionių raupai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jungtinėje Karalystėje plinta beždžionių raupai

Pen, 05/20/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Trečiadienį Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūra pranešė, kad Anglijoje buvo nustatyti dar du nauji beždžionių raupų užsikrėtimo atvejai. Pieš tai buvo užsikrėtę dar septyni žmonės. Virusas paprastai perduodamas per kontaktą su užsikrėtusiais gyvūnais, sukėlėjo plitimas tarp žmonių yra ribotas, retais atvejais mirtinas.

Iš pastarųjų dienų užsikrėtimų - vienas užsikrėtimo atvejis buvo nustatytas Londone, o kitas – Pietryčių Anglijoje. Sveikatos apsaugos agentūra nurodė, kad „pastarieji atvejai daugiausia susiję su gėjais, biseksualais arba vyrais, turinčiais lytinių santykių su vyrais“. Pažymėta, kad raupais gali užsikrėsti visi žmonės, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos - tiesiog šiuo metu stebima minėta tendencija.

Ši informacija tik patvirtino nuogąstavimus, kad virusas šiuo metu plinta LGBTQ+ bendruomenėje. Keturi prieš tai nustatyti užsikrėtimai taip pat siejami su queer atstovais.

Beždžionių raupai dažniausiai aptinkami Centrinėje ir Vakarų Afrikoje, tačiau du paskutiniai užsikrėtimo atvejai perduoti pačių žmonių kitiems asmenims.

Virusas yra švelnesnis nei kitos raupų ligos, gali būti perduodamas sekso metu. Tiesa, juo galima užsikrėsti ir kitais būdais – pavyzdžiui per patalyne, miegant lovoje, kuria prieš tai naudojosi sergantis žmogus.

Pirmieji ligos simptomai yra panašūs į gripą, įskaitant karščiavimą, galvos skausmą, raumenų skausmus, nugaros skausmus, limfmazgių padidėjimą, šaltkrėtį ir išsekimą. Po to pasireiškia bėrimas - dažnai prasideda ant veido, vėliau plinta į kitas kūno vietas. Šis bėrimas lengvai gali būti supainiotas su vėjaraupiai, mat bėrimo vietoje po kiek laiko susiformuoja šašas, kuris vėliau nukrenta.

„Ypač raginame vyrus, kurie yra gėjai ir biseksualūs, pastebėjus bet kokius neįprastus bėrimus ar odos pažeidimus nedelsdami kreiptis į seksualinės sveikatos tarnybą“, - teigiama Jungtinėje Karalystėje išplatintame pranešime.

Monkeypox lesions. (Getty/ CDC)