Skvernelis

Žmogaus teisės Lietuvoje tapo politinių žaidimų arena

Visi Lietuvos piliečiai turėtų būti vienodai gerbiami ir lygiateisiai. Deja, taip nėra jau daugiau nei dvidešimt metų dėl vis dar neįteisintos partnerystės. Vakar civilinės sąjungos įstatymas tapo pretekstu manipuliuoti visuomene, nepaisant to, kad tokie žaidimai žemina dalį visuomenės.

GayLine.LT: 2023 m. pažymėti politinėmis nesėkmėmis, tačiau vilties teikia LGBTQ+ aktyvistai

Seniausio Lietuvoje LGBTQ+ naujienų portalo redakcija apžvelgia 2023 metus. O jų metu įvyko tikrai nemažai – žlugo viltys priimti civilinę partnerystę Lietuvoje, vykdyti išpuoliai prieš trans bendruomenę, iš Seimo pašalintas P. Gražulis, pokyčių, nors ir minimalių, suteikė ir katalikų bažnyčia.

Skvernelis sako, kad LTGBQ+ žmonėms civilinės sąjungos įstatymo nereikia

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis žiniasklaidai teigia, kad Seimui nėra prasmės priimti Civilinės sąjungos įstatymą – LGBTQ+ šeimoms ir taip viskas yra gerai ir tai supranta net valdantieji.

Skvernelis: „visos tos diskusijos apie civilinės sąjungos įstatymą, jos nebereikia“

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis pareiškė, kad Birutės Sabatauskaitės ir Jūratės Juškaitės atvejis parodo, jog Lietuvoje nereikia keisti jokių įstatymų. Neva viskas veikia ir dabar, kuriamos LGBTQ+ šeimos, jos augina vaikus.

Šeimų sąjūdžio ateitis politikoje: flirtuoja tiek su bažnyčia, tiek su valstiečiais ir darbiečiais

Asociacijos Lietuvos šeimų sąjūdis lyderis Raimondas Grinevičius sako, kad judėjimas atsisako būti vadinamas politine jėga. Ši asociacija organizavo vadinamąjį Didįjį šeimų maršą, kvietė gyventojus dalyvauti demonstracijose prieš pandemijos valdymo priemones, Stambulo konvenciją, tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Ką žada Skvernelio demokratai LGBTQ+ bendruomenei?

Vakar beveik 3,5 tūkst. žmonių įsteigė naują politinę partiją – Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Partija prisistato esanti atvira centro kairės politinė jėga. Vakarų pasaulyje būtų sunku surasti kairiąją partiją, kuri nekovotų už LGBTQ+ bendruomenės lygiateisiškumą. GayLine.LT redakcija, siekdama suprasti šios naujos politinės jėgos politines nuostatas, atliko šeštadienį patvirtintos programos analizę.