Skvernelis sako, kad LTGBQ+ žmonėms civilinės sąjungos įstatymo nereikia

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Skvernelis sako, kad LTGBQ+ žmonėms civilinės sąjungos įstatymo nereikia

Tre, 12/20/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis žiniasklaidai teigia, kad Seimui nėra prasmės priimti Civilinės sąjungos įstatymą – LGBTQ+ šeimoms ir taip viskas yra gerai ir tai supranta net valdantieji.

Prieš kelias savaites Laisvės partija paskelbė, kad Seime civilinės sąjungos įstatymas nebebus priimamas, nes tam reikalingų Seimo narių balsų nepakanka. Į tai reaguodamas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad šis klausimas nėra reikšmingas, nes LGBTQ+ šeimos ir taip puikiai gyvena Lietuvoje.

„Matyt, valdančioji koalicija taip pat galvoja, kad tas teisinis reguliavimas, kuris yra šalyje yra pakankamas, pavyzdžiai rodo, kad čia problemų niekam nėra. Ir koalicija turbūt mano, kad klausimas nėra aktualus“, – sakė jis.

Politikas iš karto pateikė pavyzdį referuodamas į Jūratės Juškaitės ir Birutės Sabatauskaitės šeimą. Neva, tai puikus įrodymas, jog pokyčių Lietuvoje nereikia.

„Nematau prasmės, nes pavyzdžiai rodo Lietuvoje, kad viskas yra pas mus labai gerai. Galima turėti šeimą, lauktis vaikučio. Viskas, manau, čia išspręsta, mes tą klausimą labai sureikšminame“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis, apsimesdamas, neva nežinantis, jog LGBTQ+ vaikai yra diskriminuojami valstybės ir neturi reikiamos apsaugos.

GayLine.LT primena, kad nutikus nelaimei biologiniam vaiko tėvui ar mamai, toks vaikas lieka be jokios apsaugos ir traktuojamas kaip našlaitis – nors ir turi kitą tėvą ar mamą. Valstybei nepripažįstant LGBTQ+ šeimų, šiose šeimose augantys vaikai teisiškai turi tik vieną iš tėvų.

Saulius Skvernelis apie tai, kad neva LGBTQ+ šeimos neturi didelių problemų kalbėjo ir Rūtos Janutienės laidoje.