Niujorko gyventojai galės naudoti „X“ lyties žymenį savo asmens tapatybės dokumente

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Niujorko gyventojai galės naudoti „X“ lyties žymenį savo asmens tapatybės dokumente

Sek, 06/12/2022 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Nuo birželio 24 d. įsigalioja šiai tvarkai įteisinti reikalingi pakeitimai, praneša attitude.co.uk. Niujorko gubernatorė Kathy Hochul sako, kad šis aktas „pavers Niujorką įtraukesne ir teisingesne valstija visiems“.

Šis pakeitimas priimtas kaip Lyties pripažinimo įstatymo dalis. Norintieji nuo šiol galės rinktis ne tik „M“ (vyro), „F“ (moters), bet ir „X“ lytį nusakančią žymą vairuotojų pažymėjimuose, besimokančiųjų leidimuose.

„Kiekvienas žmogus, nepaisant jo lytinės tapatybės ar išraiškos, nusipelno turėti asmens dokumentą, atspindintį, kas jis yra“, – sakė Niujorko gubernatorė. - „Mano administracija tebėra įsipareigojusi užtikrinti, kad Niujorkas būtų kupinas meilės ir atsidavimo LGBTQ+ bendruomenės nariams“.

„Kiekvienas žmogus nusipelno turėti asmens dokumentą, atspindintį, kas jis yra. Tai istorinis pokytis mūsų kovoje, kad Niujorkas būtų įtraukesnis ir teisingesnis visiems“, - sakė gybernatorė.

Niujorkas yra paskutinis, prisijungęs prie kitų 24 valstijų, siūlydamas lyčių atžvilgiu neutralų žymeklį oficialiuose dokumentuose.

Internetinė paraiška pateikti tokio tipo dokumentus bus pasiekiama nuo liepos mėnesio.

Pirmasis lyties atžvilgiu neutralus pasas, kuriame lyties žyma naudojama „X“, buvo išduotas 2021 m. lapkričio mėn., o nuo šių metų balandžio 11 d. JAV piliečiai gali pasirinkti „X“ lyti prašydami išduoti pasą.