Homofobija? Buvęs Seimo narys rėžia kaltinimus vaikų stovyklos organizatoriams. Vadovė ir buvę stovyklautojai juos atmeta

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Homofobija? Buvęs Seimo narys rėžia kaltinimus vaikų stovyklos organizatoriams. Vadovė ir buvę stovyklautojai juos atmeta

Pen, 08/05/2022 - 10:01
Kategorija:
0 komentarų

Prieš homoseksualius asmenis kovojęs , panašu, ištraukė dar vieną kortą. Jam nepatiko, kad vaikų stovykloje, kurioje buvo jo dukra, keli darbuotojai buvo homoseksualūs. Socialiniame tinkle Facebook ten dirbęs personalas apkaltintas „verbuojantis“ vaikus tapti homoseksualiais. Stovyklos vadovė tokius kaltinimus atmeta ir vadina pramanu.

„Vienas iš vadovų, 19-metis vaikinas vis atslinkdavo į mergaičių palapinę ir klausė, - jūs pora ar ne? Ar žinot, kad mergaitė su mergaite yra žymiai geriau, nei su berniuku? Po šio s informacijos aš puoliau skambinti stovyklos vyriausiajai, kraujas virė gyslose iš pykčio“, - Facebook rašo ilgus metus prieš homoseksualius asmenis veikęs buvęs Seimo narys.

Stovyklos vadovė pripažįsta, kad jų komandoje dirba homoseksualūs asmenys ir klausia kodėl buvusiam Seimo nariui užkliuvo būtent gėjai.

„Taip, mūsų kolektyve yra 'netradicinės' orientacijos darbuotojų. Ne todėl, kad mes jų ieškom ir primokam bonusus, kad liktų, o todėl, kad jie jaučia, kur saugu, kur pirštais nebado, kur vertina už darbą, o ne klyną“, - Facebook rašo Aurelija Paunksnė Ignotė. – „Taip pat mūsų stovyklose yra musulmonų, juodaodžių, neįgaliųjų, specialiųjų poreikių, našlaičių ir ko tik ne. Bet spėkit, kurie vieninteliai kliūva? Teisingai, gėjai”.

Moteris vadina Ligito Kernagio kaltinimus absurdiškais. Ji sako pasitikinti savo darbuotoju ir stoja už jį mūru.

„Nes GĖJUS (O NE) stovyklos darbuotojas neva tai atsliūkino (arba vis sliūkino ir sliūkino, nežinau dabar) į mergaičių palapinę kažkada prieš šešias savaites (!) ir liepė joms būti pora. Arba klausė, kodėl jos ne pora/ vertė būti pora/ verkė, kad šios ne pora. Tėtis sako, kad taip buvo. Aš sakau, kad ne“, - sako stovyklos vadovė, kuri jas organizuoja jau keturiolika metų. – „Savo darbuotojus pažįstu, o šį - daugiau nei penkerius metus; jis prieš mano akis užaugo, aš mačiau jį dar visai vaiką, tada - pasierzinusį paauglį, o dabar - jaunuolį, iš mažų gabaliukų klijuojantį savo ateitį. Ką tik come out'inusį savo mamai, drebančiom kojom, bet mama pasitaikė iš susivokusių ir pranešė, kad 'tu mano vaikas, aš taip ir maniau, viskas OK'. Ir šitam jaunuoliui mes paišom ką? Priekabiavimą prie jaunų mergaičių?“.

Stovyklos darbą socialiniuose tinkluose ėmėsi ginti ir joje buvę žmonės. Grupė jų išplatino tekstą, kuriame giria stovyklos darbuotojų darbą.

„Stovykloje atmosfera yra beprotiškai saugi. Kad ir koks bebūtum - azijietis, LGBTQ+ priklausantis, europietis iš kaimyninių ar nekaimyninių šalių, amerikietis, visi visi, tiek vadovai, tiek paaugliai, gali jaustis savimi“, - rašoma tekste. – „Anykščių Anglų Kalbos Studijos stovyklose vyrauja atmosfera, kurioje gera ir norisi būti. Įkūrėja Aurelija kartu su vadovais įdeda 170% savęs tam, kad visi visi jaustųsi iš tikrųjų GERAI“.

GayLine.LT primena, kad Ligitas Kernagis dar 2011 metais kartu su Seimo narių grupe buvo parengęs įstatymo projektą, kuriame numatoma administracinė atsakomybė už homoseksualių santykių propagavimą.