Žmogaus teisių aktyvistė už Twitter naudojimą nuteista 34 metams kalėti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Žmogaus teisių aktyvistė už Twitter naudojimą nuteista 34 metams kalėti

Pen, 08/19/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Salma al Shehab už pagalbą disidentams, siekiantiems „trikdyti viešąją tvarką“ Saudo Arabijos teismas pasiuntė kalėti trisdešimt keturis metus, praneša naujienų agentūra AFP. O iš tiesų moteris tik naudojosi Twitter ir rašė apie moterų teisių pažeidimus šalyje.

Dviejų vaikų motinai, kurios vaikai gyvena Jungtinėje Karalystėje, taip pat buvo uždrausta dar 34 metus keliauti į užsienį. Salmai šiuo metu 34 metai. Taigi iš įkalinimo vietos ji gali išeiti tik būdama 68 metų, o savo vaikus galėtų pamatyti kai jai bus 102. Tai viena griežčiausių bausmių, kurios paskirtos žmogaus teisių aktyvistams.

Salma al Shehab savo Twitter paskyroje, kurią seka apie 2,6 tūkst. sekėjų, rašė apie moterų teises konservatyvioje musulmoniškoje šalyje.

Iškart po pasirodžiusios žinios apie moters įkalinimą Twitter pradėta kampanija raginanti ją išlaisvinti. Jei norite prisidėti prie žinios skleidimo - raginame naudoti grotažymę #FreeSalma.

"Amnesty International" paragino nedelsiant ir be jokių sąlygų paleisti moterį. 

„Šis pasibaisėtinas nuosprendis yra pasityčiojimas iš Saudo Arabijos valdžios teiginių apie moterų reformas ir teisinę sistemą“, – pabrėžė žmogaus teisių organizacijos ALQST komunikacijos vadovė Lina al Hathloul.

Pastaraisiais metais Saudo Arabija suteikė daugiau teisių moterims, bet tuo pačiu ėmėsi žiaurių priemonių prieš visus kritikus ir žmogaus teisių gynėjus.