Europos Parlamentas: Vengrijoje nebeveikia demokratija

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamentas: Vengrijoje nebeveikia demokratija

Pen, 09/16/2022 - 11:05
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Europos Parlamento nariai balsavo už žaliųjų politinės grupės narės Gwendoline Delbos‑Corfield rengtą  rezoliuciją, kurioje sakoma kad „Vengrija gali šiurkščiai pažeisti vertybes, kuriomis grindžiama Sąjunga“. Ataskaitoje teigiama, kad Vengrija tapo „hibridiniu rinkimų autokratijos režimu“.

Ataskaitoje rašoma, kad Vengrijoje „nėra pašalinta klientelizmo, favoritizmo ir nepotizmo rizika aukšto lygio valdžios institucijose“, šalyje neveikia reali pažeidimų dėl žmogaus teisių stebėsena, vis dažniau politiniu taikiniu tampa LGBTQ+ žmonės, ribojama žiniasklaidos laisvė, valstybė kišasi į universitetų ir švietimo įstaigų veiklą, užgniaužiamos organizacijos, kurios kritikuoja valdžią.

„Pirmą kartą ES institucija pripažįsta liūdną tiesą, kad Vengrija nebėra demokratinė valstybė. Viktoras Orbanas ir jo partija „Fidesz“ skyrė savo laiką ir pastangas, kad išardytų demokratijos struktūrą ir suardytų teisinės valstybės principus, užuot rėmę savo piliečius“, - sako dokumentą rengusi Gwendoline Delbos-Corfield.

Ji pridūrė, kad ES institucijos vieningai turi imtis veiksmų, kad Vengrija imtųsi gerbti susitarimų, kurių dalis yra. „Europos valstybės narės turi pateikti aiškias rekomendacijas Vengrijos vyriausybei, kaip grįžti į demokratijos ir teisinės valstybės kelią“, - pridūrė Europos Parlamento narė.

Dokumento tekstą galima rasti ČIA.