Spalio 4-9 d. - Septiniuose miestuose - ARTI (video anonsas)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Spalio 4-9 d. - Septiniuose miestuose - ARTI (video anonsas)

Pen, 09/30/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Filmas "ARTI" – jautri istorija apie perėjimą iš vaikystės į suaugusių pasaulį. Juo nuo spalio 4 d. bus rodomas kino programoje „Lokys, liūtas ir šakelė“. Fimas kelia esminius klausimus kaip kultūra, patyčios, aplinka keičia mūsų būvį.

Žingsnis iš vaikystės į suaugusių pasaulių – itin sudėtingas ir jautrus laikas žmogaus gyvenime. Kiekvienas esame tai patyrę: ne vienas nekaltai išdavėm amžiną draugystę prisiekusius draugus, ne vienas buvome įskaudinti patys.

Kanų kino festivalyje Didžiuoju prizu apdovanotas naujasis „Merginos“ (Girl, 2018 m.) režisieriaus Luko Dhonto filmas nukreipia žvilgsnį į šį trapų gyvenimo etapą, šviesa ir gerumu pripildydamas net pačius sunkiausius momentus.

Filmo centre – trylikamečiai Leo (akt. Eden Dambrine) ir Remi (akt. Gustav De Waele), kuriuos sieja ypatingas ryšys. Jie mėgaujasi nerūpestingomis vasaros dienomis ir vienas kito draugija. Renesanso tapytojų teptukų verti angeliški berniukų veidai ir juos supantys jurginų laukai, lyg atgijusi impresionistinė Renoiro gėlių jūra, panardina žiūrovą į vaikystės grožio pasaulį.

Ar berniukų santykiuose yra kas nors daugiau nei platoniška draugystė? Galbūt taip pagalvotumėte, kai pamatysite Remi, grojant obojumi, kai Leo žiūri į jį didelėmis savo akimis. Tačiau šis klausimas nė vieno jų iš jų nejaudino.

Berniukams pradėjus lankyti mokyklą, jų draugystei iškyla pavojus – jie įžengia į tarpsnį, kai dar neturi drąsos būti savimi, o vienas pašaipus žodis gali atverti baimės ir gėdos bedugnę, vedančią į nuostabios draugystės pabaigos.

 

Nepraleiskite:

Forum Cinemas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose,

Vilniuje: Kino teatras „Pasaka“, SKALVIJA, Multikino Lietuva, 

Kauno kino centras Romuva,

Panevėžio Kino Centras Garsas,

Alytaus Dainavos kino teatras,

Marijampolės Spindulio kino teatras,

Klaipėdoje Arlekinas.

 

sarasas

Žymos