JAV liko keli žingsniai iki santuokos lygybės įteisinimo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV liko keli žingsniai iki santuokos lygybės įteisinimo

Tre, 11/30/2022 - 11:42
Kategorija:
0 komentarų

JAV Senatas antradienį, balsams pasiskirsčius 61 už, 36 - prieš, pritarė Pagarbos santuokai įstatymui, kuriuo santuokų lygybė bus įrašyta į federalinį įstatymą ir bus apsaugota, net jei Aukščiausiasis Teismas panaikins savo 2015 m. sprendimą, nustatantį lygias santuokos teises visiems visoje šalyje.

Pataisytas įstatymo projektas dabar sugrįš į Atstovų rūmus, o po to jį turės pasirašyti prezidentas, skelbia Advocate.

Įstatymo projektą Atstovų rūmai jau buvo priėmę, tačiau Senatas įtraukė pataisą, kuria siekiama apsaugoti religijos laisvę, todėl dėl naujos teisės akto versijos dar kartą turi balsuoti Atstovų rūmai.

 „Šiandien, po daugelio dvišalių derybų ir po daugelio abejonių, ar galime pasiekti šį tašką, žengiame svarbų žingsnį į priekį siekdami didesnio teisingumo LGBTQ amerikiečiams“, – prieš balsavimą sakė Senato daugumos lyderis Chuck Schumer.

Jis sakė, kad pirmasis asmuo, kuriam jis paskambins po balsavimo, bus jo dukra Alison, kuri yra tos pačios lyties asmenų santuokoje. „Kokia puiki diena“, – pridūrė jis pasibaigus balsavimui.

Šį įstatymą paskatino priimti teisėjo Clarence Thomas pranešimas, kad sprendimas Obergefell prieš Hodges, kuriuo Aukščiausiasis Teismas 2015 metais priėmė sprendimą dėl santuokos lygybės, turėtų būti panaikintas.

Įstatymas įtvirtintų santuokos lygybę visoje šalyje, taigi visos santuokos būtų laikomos galiojančiomis JAV vyriausybės, nepaisant sutuoktinių rasės ar lyties.