Joe Bidenas „Meilė yra meilė, o amerikiečiai turėtų turėti teisę tuoktis su žmogumi, kurį myli“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Joe Bidenas „Meilė yra meilė, o amerikiečiai turėtų turėti teisę tuoktis su žmogumi, kurį myli“

Pen, 11/18/2022 - 13:30
Kategorija:
0 komentarų

Kol Lietuvoje valdantieji nesiryžta priimti bent minimalios tos pačios lyties porų apsaugos, Jungtinių Amerikos Valstijų Senate kelią stumiasi „Pagarbos santuokai įstatymas“. Trečiadienį 62 senatoriai, tarp jų ir 12 respublikonų balsavo už įstatymą. Šiuo teisės aktu pareigojama visoje šalyje pripažinti sudarytas santuokas neatsižvelgiant į asmenų „lytį, rasę, etninę ar tautinę kilmę“.

„Meilė yra meilė, o amerikiečiai turėtų turėti teisę tuoktis su žmogumi, kurį myli“, – sakoma prezidento Joe Bideno pareiškime.- „Šiandieninis dviejų partijų balsavimas priartina vienu žingsniu Jungtines Valstijas prie šios teisės apsaugos įstatymais“.

„Noriu padėkoti Kongreso nariams, kurių lyderiai pasiuntė tvirtą žinią, kad respublikonai ir demokratai gali dirbti kartu, kad užtikrintų pagrindinę amerikiečių teisę tuoktis su mylimu žmogumi. Raginu Kongresą greitai nusiųsti šį įstatymo projektą ant mano stalo, kur aš nedelsdamas jį pasirašysiu ir jis taps įstatymu“, - teigia prezidentas.

„Niekas, gyvenantis tos pačios lyties asmenų santuokoje arba tarprasinėse santuokose, neturėtų jaudintis, ar jų santuoka bus pripažinta negaliojančia“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Senato daugumos lyderis, demokratas Chuck Schumer. - „Niekas neturėtų būti diskriminuojamas dėl to, ką myli“.

Socialiniame tinkle Twitter po balsavimo senatorius Bernie Sanders nusiuntė žinutę Aukščiausiam Teismui, kurio teisėjai užsibrėžė peržiūrėti teismo sprendimus dėl santuokos lygybės.

„Galbūt Aukščiausiasis Teismas turėtų suprasti, kad jiems nėra reikalo niekam sakyti, kas gali mylėti ir tuoktis, o kas negali“, – rašė jis. „Didžiuojuosi šiandien balsuodamas už tai, kad pagaliau santuokų lygybė, įskaitant tos pačios lyties ir tarprasines santuokas, taptų šalies įstatymu“.

Prieš įstatymo projektą balsavo 37 Senato nariai.

Įstatymo projekto prireikė po to, kai JAV Aukščiausias Teismas nusprendė pakeisti savo sprendimą, kuriuo buvo įteisinti abortai visoje šalyje, taip pat užsiminė, kad iš naujo vertins sprendimus dėk kontracepcijos, tos pačios lyties santuokų.