Romas Zabarauskas: taip ir neparašėme savo šalies tikro proveržio istorijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Romas Zabarauskas: taip ir neparašėme savo šalies tikro proveržio istorijos

Št, 01/21/2023 - 17:25
Kategorija:
0 komentarų

Režisierius Romas Zabarauskas šiandien pakomentavo Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, kuris įpareigoja Rusiją sudaryti sąlygas tos pačios lyties asmenims įteisinti savo santykius. Jis vadina tai istorine pergale, tačiau kartu primena, jog Lietuvoje nėra politinės valios įgyvendinti pokyčius.

“Be jokios abejonės, tai istorinė pergalė, kuri tiesia pamatus tokių porų, kaip mano, pripažinimui visoje Europoje, įskaitant ir Lietuvą”, - rašo jis. - “Visą gyvenimą tikėjau politinio pokyčio galimybe, o dabar jau darosi akivaizdu: Lietuva ir kitos rytų Europos šalys bus tiesiog priverstos gerbti savo piliečius, stvertos už pakarpos ir nenorom pamokytos – bet pačios to nė už ką nepadarys”.

Romas taip pat pateikia argumentus, kodėl pokyčių Lietuvoje tikėtis neverta.

“Tiesiog nėra politinės valios, nėra lyderystės, o progresyviais save laikantiems žmonėms visuomenės pokyčiai svarbūs tiek, kiek jie netrukdo kasdieniam komfortui ir asmeninėms ambicijoms. Deja, nesugebėjome sukurti savo šalies įtraukaus mito, nespėjome įgalinti LGBT+ bendruomenės aktyvistų, kūrėjų ir politikų, neparašėme savo šalies tikro proveržio istorijos”, - apie Lietuvos liūdną realybę rašo R. Zabarauskas.

Tiesa, jis pripažįsta, kad tam tikrų teigiamų pokyčių Lietuvoje yra, tačiau jie daugiausia yra besiaukojančių aktyvistų darbo vaisius.