Ukrainos parlamentarė registravo tos pačios lyties partnerystę įteisinantį įstatymą. Ragina Zelenskio partiją jį palaikyti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ukrainos parlamentarė registravo tos pačios lyties partnerystę įteisinantį įstatymą. Ragina Zelenskio partiją jį palaikyti

Ant, 03/07/2023 - 20:45
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainos parlamentarė pateikė įstatymo projektą, kuriuo teisiškai pripažįstamos tos pačios lyties poros. Inna Sovsun Twitter pažymi, kad 56 procentai ukrainiečių „palaiko tos pačios lyties asmenų partnerystę“ ir tikisi, kad parlamento dauguma, taip pat ir prezidento V. Zelenskio partija pokyčiams pritars.

„Ukrainiečiai nebegali laukti lygybės“, – sakė I. Sovsun. - „Turime tai padaryti nedelsiant. LGBT ukrainiečiai nusipelno turėti šeimą. Kiekviena diena jiems gali būti paskutinė, kaip ir bet kuriam kitam ukrainiečiui. Nėra laiko dvejoti. Įteisinkime tos pačios lyties asmenų partnerystę Ukrainoje jau šiais metais“.

Parlamentarė pabrėžė, kad dabar šeimos traktuojamos skirtingai, todėl LGBTQ+ žmonėms kyla iššūkių kai jų mylimieji sužeidžiami ar žūsta Rusijos sukeltame kare, rašo Washingtonblade.

„Kiekvieną dieną Ukrainos LGBT kariškiai kelia sau pavojų, gindami mus“, – teigė I. Sovsunas. - „Tačiau jei jie palaiko santykius, valstybė jų nepripažįsta. Tai reiškia, kad jų partneriai heteroseksualiuose santykiuose neturi tokių pačių privalumų kaip partneris“.

„Tai apima kai kurias labai nerimą keliančias situacijas“, – pridūrė politikė. - „Jei LGBT karys yra sužeistas, jo partneris negalės priimti sprendimų dėl gydymo“.

Volodymyras Zelenskis praėjusią vasarą pareiškė, kad palaiko civilinės partnerystės įstatymą tos pačios lyties poroms.

Ukrainos įstatymų leidėjai praėjusių metų pabaigoje vienbalsiai patvirtino žiniasklaidos reguliavimo įstatymo projektą, kuris uždraudžia neapykantą kurstyti seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės pagrindu.