11 dalykų, kurių NIEKADA nereikėtų sakyti išsiskyrimo metu

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

11 dalykų, kurių NIEKADA nereikėtų sakyti išsiskyrimo metu

Sek, 03/26/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Išsiskyrimas dažniausiai nėra lengvas procesas. Jei nenorite dar labiau įskaudinti savo buvusios meilės, reikėtų nevartoti tam tikrų frazių.

Ginčas // Nuotr. Timur Weber

Skyrybos emociškai nėra paprastos, tačiau poros gali pasirinkti kaip įveikti šią gyvenimo atkarpą – didinant skausmą, ar stengiantis jį sumažinti. Britų santykių ekspertas Neilas Wilkie tvirtina, kad išsiskyrimą galima paversti procesu, kur abi pusės parodo pagarbą ir supratimą vienas kitam, net jei jaučiasi įskaudintos, piktos ar išduotos, rašo dailymail.co.uk.

Svarbiausia yra vengti 11 žodžių ir frazių, kurios dažniausiai vartojamos skyrybų metu nuo „aš tavęs nekenčiu“ iki „norėčiau, kad niekada tavęs nebūčiau sutikęs“, ir sutelkti dėmesį į gerus prisiminamus.

„Išsiskyrimas niekada nėra lengvas, nes jie žymi vilties pabaigą ir netikrumo pradžią“, – FEMAIL sakė Neilas. - „Įprastai vienas iš poros nusprendžia skirtis, o kita pusė tikisi, kad santykiai pagerės ir tęsis“.

Jis teigia, kad dar sunkesnės skyrybos būna tuomet, kai partneris/ė užmezga kitus santykius. Tuomet kita pusė jaučiasi nepakankamai gera, nebereikalinga.

Neilas Wilkie atskleidžia frazes, kurių reikėtų vengti bet kokia kaina:

 • Aš tavęs nekenčiu

Šiuo metu galite jp/jos nekęsti, bet ar reikia tai pasakyti? Buvo laikas, kai ją/jį mylėjai, o ateityje liks ir malonių prisiminimų. Neleisk neapykantai tavęs naikinti.

 • Lovoje su tavim buvo labai prastai

Tai smūgis žemiau juosmens. Lovos reikaluose nebūna tik vieno asmens. Taigi, jei seksas buvo prastas, reiškia ir tu kažką darei ne taip.

 • Dėl visko kalta/as tu

Ši frazė tiesiog iššauks gynybinę reakciją ir dar didesnį pyktį. Santykiuose, net jei įvyko išdavystė, nebūna vieno asmens kaltės.

 • Nebenoriu tavęs matyti

Galbūt tą akimirką tu tai jauti. Tačiau ar tikrai verta užtrenkti duris prieš nosį ir nubraukti visą praeitį. Kas bus, jei vėliau tu norėsi su ja/juo susitikti ar tiesiog likti draugais.

 • Tu esi apgailėtinas/menkysta

Šia fraze stengiamasi pažeminti kitą asmenį ir tai tikrai neves prie lengvesnio išsiskyrimo bei ramios reakcijos. Kyla klausimas kodėl tu investavai į santykius su apgailėtinu žmogumi?

 • Norėčiau, kad niekada nebūčiau tavęs sutikusi/ęs

Noras norais – bet įvyko juk kitaip. Praeities jau nebepakeisi. Geriau galvoti ką jums gero davė šie santykiai, ko jūs išmokote iš jų.

 • Tikiuosi, kad tavo gyvenimas bus apgailėtinas

Ką apie jus pasako ši frazė, kai jūs linkite kitam žmogui blogo? Kaip tai padeda jums judėti į priekį? Atsakymai aiškūs – niekaip. Tik dar daugiau įliejate alyvos į ugnį, o nusideginsite neabejotinai ir jūs.

 • Buvimas su tavimi buvo didžiausia klaida mano gyvenime

Galbūt apimti pykčio taip ir jaučiatės. Bet kartu tai sako, kad nesate geras/a sprendimų priėmėjas/a ir jei klystate tokiose klausimuose, tai ką kalbėti apie kitus.

 • Radau geresnį/ę už tave

Tai skamba kaip pasigyrimas. Kartu jūs užgaunate žmogaus savivertę ir tai tikrai nebus pamiršta. Gal ir iš tiesų radote kažką, kas jums labiau patinka – bet tobulų žmonių nėra ir dar neaišku kaip jums kartu seksis ateityje.

 • Aš pasiimu butą/automobilį ir pan.

Ar skiriantis tikrai reikia aiškintis dėl turto? Pirmiausia užbaikite tvarkytis su savo jausmais, o po to pereisite prie turtinių reikalų. Tikėtina, kad jei skyrybos bus taikios – dėl turto jūs sutarsite daug greičiau.

 • Tu esi baisus tėvas/mama

Ši frazė prilygsta raudonai skraistei mojuojamai priešais bulių. Jis tikrai puls. Gal ji/jis ir turi mažiau įgūdžių nei jūs – bet ir ateityje jūs abu būsite savo vaikų tėvai. Nereikia daryti žalos ten, kur vėliau vis tiek jūsų keliai susitiks – nes abu rūpinsitės vaikais.