ABSURDAS. Mokyklos direktorė atsistatydino, nes meno istorijos pamokoje parodė Mikelandželo Dovydą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

ABSURDAS. Mokyklos direktorė atsistatydino, nes meno istorijos pamokoje parodė Mikelandželo Dovydą

Sek, 03/26/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Beprotybė tapo Floridos valstijos Jungtinėse Amerikos Valstijose kasdienybe. Čia, dėka respublikonų vykdomos politikos, vis dažniau kyla kuriozinių situacijų. Štai vienos mokyklos direktorė, po tėvų pareikšto nepasitenkinimo, buvo priversta trauktis. Tėvų pyktį sukėlė Mikelandželo sukurtos skulptūros Dovydo parodymas mokiniams.

Per Renesanso meno istorijos pamoką šeštokams (11 ir 12 metų vaikams) mokytoja parodė Mikelandželo statulos Dovydo atvaizdą. Trys tėvai pateikė skundus, teigdami, kad jų vaikai nusivylė pamoka. Be Dovydo, pamokoje taip pat buvo pristatytas ir Bočelio „Veneros gimimas“. Vienas iš tėvų pavadino šiuos meno kūrinius „pornografiniu“.

Pirmadienį įvykusiame skubiame valdybos posėdyje Hope Carrasquilla atsistatydino. Savo pareiškime moteris teigė, kad mokyklos valdybos pirmininkas Barney Bishop jau keletą savaičių reiškė savo nepasitenkinimą „kai tėvai susinervino dėl politikos ar procedūrų, kurių nesilaikoma“.

„Jis buvo labiau susirūpinęs dėl bylinėjimosi ir ėmėsi veiksmų nedidelei tėvų mažumai nuraminti, o ne pasitikėjo mano, daugiau nei 25 metų patirtį turinčio pedagogo, žiniomis“, - sakė moteris. Ji taip pat pridūrė, kad apie būtinybę atsistatydinti jai sakė ir vyskupas, kuris grasino to nepadarius, pasistengti, kad ji būtų atleista. Vyskupas žiniasklaidai patvirtino, kad buvo iškėlęs ultimatumą.

Du tėvai, kurie skundėsi meno istorijos pamoka, teigė, kad turėjo būti įspėti iš anksto apie jos turinį. Praėjusį mėnesį mokyklos taryba pritarė pasiūlymui, kad tėvai turėtų gauti įspėjimą prieš dvi savaites apie bet kokias pamokas, kurios laikomos „galimai prieštaringomis“.

Tėvams taip pat leidžiama peržiūrėti mokymo programą ir visas nuotraukas, kurios bus rodomos tokiuose užsiėmimuose.

Dovydas // Nuotr. Jianxiang WuDovydas // Nuotr. Jianxiang Wu