mokykla

Skaitytojo laiškas: Vaikystėje patirtos patyčios mane traumavo. Įveikti tai reikėjo sunkiai dirbant

„Suaugusieji ir klasės draugai tyčiojosi iš manęs. Tik supratęs kaip tai man pakenkė, galėjau susitvarkyti“, - teigia skaitytojas pasidalinęs savo gyvenimo istorija. Jo aprašytos situacijos – tai kasdienybę, su kuria vis dar susiduria daugybę LGBTQ+ žmonių.

TYRIMAS: Homofobija sporto persirengimo kambaryje labiau žaloja heteroseksualius berniukus

Paprastai manoma, kad komandinis sportas turi teigiamos naudos vaikams nes padeda socializuotis, suprasti kaip siekti tikslo kartu su kitais žmonėmis. Tačiau yra ir kita pusė – noras demonstruoti savo „vyriškumą“ žeminant ar niekinant tam tikrus žmones. Fordhamo universiteto atliktas tyrimas parodė, kad kai jaunimas susiduria su prieš LGBTQ+ nukreiptais pokalbiais, tai daro neigiamą įtaką visiems to pokalbio dalyviams.

Bulgarijoje kovos dėl LGBTQ+ teisių. Prorusiškos partijos paskelbė mokytojų „juoduosius sąrašus“

Neseniai Bulgarijoje priimtas prorusiškos partijos pasiūlytas įstatymas, kuris draudžia mokiniams mokyklose kalbėti apie LGBTQ+ žmones. Prieš tokį sprendimą sukilo mokytojai. Tuo metu partija ėmėsi juos bauginti. Prokuratūra atlieka tyrimus.

Teisininkų verdiktas. Net mokant matematikos reikėtų kalbėti apie vyro ir moters šeimą

Teisininkai mala į miltus Regionų ir Darbo partijos Seimo narių pasiūlymą bausti už informacijos apie LGBTQ+ pateikimą mokiniams. Pasiūlymą politikai surašė taip, kad viskas apie ką kalbama mokyklose turi būti susiję su heteroseksulia šeima. Taigi, mokant daugybos lentelės ji turėtų taip pat būti susijusi su vyro ir moters sąjunga.

Martynas Norbutas. Kiek Lietuvos politikams kainuoja vaiko gyvybė?

Po kiekvienų rinkimų politinės partijos ir žiniasklaida skaičiuoja, kiek viena ar kita politinė jėga išleido pinigų, kad į Seimą patektų jų atstovai. Tačiau niekas nevertina, kokį poveikį daro jų politiniai pareiškimai, ypač skleidžiant neapykantą ar net pastūmėjant vaikus savižudybės link.

Šokiruojanti apklausa. Mokyklose bandoma „ištrinti“ LGBTQ+ žmones

Vaikų švietimas tapo kovos politikų kovos lauku. Vykstant diskusijoms kokia informacija turi būti pateikiama mokiniams, kokia ne – atlikta mokyklų bibliotekininkų apklausa šokiravo visuomenę. Pasirodo, kad patyliukais bandoma apriboti bet kokios informacijos apie LGBTQ+ prieinamumą.

Kokios vaikystėje patirtos homofobijos pasekmės žmogui?

Homofobija, kaip bet kokia kitokia diskriminacijos forma, turi ilgalaikį ir žalingą poveikį asmens psichinei ir fizinei sveikatai. Vaikystėje patirta homofobija gali sukelti įvairias problemas, kurios tęsiasi ir subrendus. GayLine.LT nusprendė aptarti vaikystėje patirtos homofobijos pasekmes žmogui, atsižvelgdami į psichologinį, socialinį ir fizinį poveikį.

Britų Drag ikona: mokyklose mokoma, kad dalis jūsų asmenybės nėra priimtina

Per daug džiaugsmo, per daug garso, per daug juoko – tai tik keli dalykai, kuriuos švietimo sistema stengiasi pakoreguoti vaikuose, sako „Vilnius Pride“ konferencijoje dalyvaujantis akademikas, Drag, Dr. Cheddar Gorgeous. Bet koks kitoniškumas vertinamas kaip problema, o ne kaip galimybė ir potencialas, kuris išskiria žmones vienus nuo kitų. Mokyklose kuriama aplinka, kur kitoniškumas laikomas grėsme egzistuojančiai tvarkai.

Homofobija mokykloje: Kaip ji žaloja vaikus ir ką galime padaryti?

Homofobija mokyklose yra rimta problema, kuri gali turėti ilgalaikių neigiamų padarinių vaikų psichinei ir emocinei sveikatai. Nepaisant augančio visuomenės sąmoningumo ir progresyvių pokyčių daugelyje šalių, diskriminacija ir patyčios dėl seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės vis dar plačiai paplitusi. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip homofobija žaloja vaikus mokyklose ir kokie veiksmai gali padėti kovoti su šia problema.