Ar išliks Soho klubas? Abejotino teisėtumo sprendimai veda prie priverstinio iškeldinimo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ar išliks Soho klubas? Abejotino teisėtumo sprendimai veda prie priverstinio iškeldinimo

Ant, 01/25/2022 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Dar 2007 metais pradėjęs savo veiklą klubas Pylimo gatvėje ten užsilaikė nepilnus metus, vietos pakeitimą nulėmė nuolatiniai gyventojų priekaištai dėl naktinio klubo keliamo triukšmo, besiburiuojančių lankytojų ir homofobinių išpuolių. Buvo priimtas sprendimas perkelti klubą į pastatą su palankesnėmis sąlygomis ir užtikrinti saugesnę aplinką. Tam pilnai atitiko Administracinės paskirties pastatas be gyventojų, esantis adresu Švitrigailos g. 7, į kurį persikėlėme 2008 metais. Keturiolika metų SOHO klubas niekam netrukdė – iki šiol.

2018 metais administracinės patalpos virš klubo buvo parduotos. Vėliau paaiškėjo, kad NT vystytojo – „vienadienės“ įmonės TAVELA atstovė pradėjo rinkti pastato bendrasavininkų sutikimus dėl jų įsigytų patalpų paskirties keitimo į gyvenamąsias.  Balsavimas, kurį vykdė UAB TAVELA direktorė, neįvyko  – dauguma pastato savininkų tokiam pakeitimui prieštaravo. Projekto patvirtinimui įmonė negavo reikalingų 51% pritariančių pastato balsų, t.y. 26 vnt. iš 51. Pastatą administruojanti įmonė, kuri pagal įstatymus privalo tvirtinti balsavimus, tuo metu patvirtino, kad projektui pastato bendrasavininkai nepritarė.

"Pakartotini balsavimai nebuvo rengiami. Buvome įsitikinę, kad gyvenamosios paskirties patalpų pastate neatsiras ir jokių konfliktų neturėsime. Tačiau statytojas nuėjęs apgaulės keliu nusprendė vientisą pastatą įvardinti korpusais, susirinko tik 4 vienos laiptinės sutikimus be privalomojo pastato administruojančios įmonės patvirtinimo, pateikė tikrovės neatitinkančius dokumentus savivaldybės statybos leidimų skyriui. Šioje dalyje dėl mįslingų priežasčių projektą tvirtinusiems savivaldybės tarnautojams klausimų nekilo", - rašoma Soho Vilnius pranešime.

Visai atsitiktinai 2019 m. klubas sužinojo, kad visgi leidimas paskirties keitimui. Klubo darbuotojai ėmėsi rašyti raštus atsakingoms institucijoms ir Vilniaus miesto savivaldybei.

"Mūsų raštai, kuriuos siuntėm savivaldybei, kažkokiais būdais pasiekdavo statytoją UAB TAVELA ir jų architektus MB „Vilniaus Architektai“. Minėtieji susisiekė su mumis su noru surasti sprendimų, kad tik nesikreiptume į teismą – vėliau paaiškėjo kad tai buvo tik laiko tempimas, kad galėtų spėti atsikratyti NT", - teigiama pranešime.

Per kelis mėnesius klubo adinistarcija surinko visus įrodymus. Anot pranešimo:

"Paskirties keitimo ir statybos projektas buvo įgyvendintas su statybos pažeidimais – tuo vėliau plačiai pasisakė statybos inspekcija savo išvadoje teiktoje teismui. Statytojo direktorė buvo suklastotojusi statybų užbaigimo deklaraciją, teikdama, kad projektas buvo įgyvendintas pagal visų institucijų reikalavimus. Viskas buvo užtvirtinta su antstoliais. NVSC reikalavimai projektui nebuvo įgyvendinti. Teikta informacija neatitiko tikrovės. Buvo atlikti garso matavimai, kurie rodė visišką naktinio klubo nesuderinimą su gyventojais kaimynystėje. Privalomas pastato bendrasavininkų balsavimas dėl pritarimo paskirties keitimui neatitiko įstatymu įtvirtintoms procedūroms, kuriose privalomas pastatą administruojančios įmonės dalyvavimas ir balsavimo protokolo tvirtinimas. Nebuvo įvykdytas privalomas visuomenės informavimas, kurio reikalauja pati savivaldybė", - atiktą darbą vardija klubo atstovai.

Deja, po trijų metų bylinėjimosi teismuose – gautas nepalankus verdiktas: "Nagrinėjamu atveju akivaizdu, jog ieškovai neturi teisės ginti viešąjį interesą, todėl jiems privalu įrodyti, kuo pasireiškia jų teisių pažeidimas (…)". Tą patį patvirtino ir Apygardos teismas.

Ar išliks Soho klubas kol kas nėra aišku. Bet iki šiol viskas vystosi nepalankia kryptimi.