12 įrodymų kodėl seksas padeda mums gyventi ilgiau

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

12 įrodymų kodėl seksas padeda mums gyventi ilgiau

Ket, 08/17/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Mokslininkai atranda vis daugiau įrodymų kuo yra naudingas seksas. Pasirodo jis gali padėti jums gyventi ilgiau. Pasak Alvarado ligoninės Seksualinės medicinos direktoriaus daktaro Irwin Goldstein, jei peržvelgsite atliktus tyrimus, prieisite išvados, jog „seksualinė veikla yra sveika“.

Nuotr. Ketut Subiyanto iš pexels.com

 

Skirtingu laiku mokslininkų atlikti tyrimai nustatė specifinių ir stebinančių sekso naudos sveikatai aspektų, skelbia Healthline.

 • Seksas padeda kovoti su peršalimu ir gripu

Remiantis Wilkeso universiteto atliktu tyrimu, žmonės, kurie mylisi porą kartų per savaitę, paprastai turi daug didesnį antikūno imunoglobulino A (IgA) kiekį nei tie, kurie mylisi rečiau nei kartą per savaitę.

Ką tai reiškia? „IgA yra pirmoji gynybos linija nuo peršalimo ir gripo“, – sako Carl Charnetski, vienas iš Wilkeso tyrėjų.

 • Seksas degina kalorijas

Seksas padidina kraujotaką ir priverčia jūsų širdį plakti greičiau. Paprasčiau tariant, seksas yra mankštos forma. Remiantis 2013 m. žurnale „The New England Journal of Medicine“ paskelbtu straipsniu, 30 metų vyras lytinių santykių metu gali sunaudoti apie 21 kilokaloriją.

Taigi, sekso metu tikrai nesulieknėsite, tačiau tai kur kas geriau nei sėdėti ant sofos priešais televizorių.

 • Seksas sumažina širdies ligų riziką

Daugybė tyrimų parodė, kad aktyvus seksualinis gyvenimas yra glaudžiai susijęs su ilgesniu gyvenimu. Atrodo, kad seksas gali sumažinti širdies priepuolių, insulto ir kitų širdies ligų riziką.

2010 metais Naujosios Anglijos tyrimų institutas atliko plačios apimties tyrimą. Jo rezultatai rodo, kad reguliarus seksualinis aktyvumas gali sumažinti širdies ligų riziką.

 • Seksas reguliuoja hormonų lygį

Kodėl tau turėtų tai rūpėti? Hormonų pusiausvyra skatina reguliarius menstruacijų ciklus ir mažina neigiamus menopauzės simptomus.

 • Seksas gali išgydyti galvos skausmą ir sumažinti fizinį skausmą

Lytinių santykių metu jūsų organizme išsiskiria hormonas oksitocinas. Oksitocinas mažina skausmą. Tyrime, paskelbtame Eksperimentinės biologijos ir medicinos žurnale, savanoriai, kurie įkvėpė oksitocino garų ir tada įsidūrė į pirštą, jautė perpus mažiau skausmo nei kiti, kurie tiriamieji.

 • Seksas mažina stresą ir kraujospūdį

Yra dar viena orgazmo metu išsiskiriančio oksitocino nauda: jis ramina nervus. Tyrimai, atlikti su laboratorinėmis žiurkėmis, parodė, kad oksitocinas neutralizuoja kortizolio, kuris yra streso hormonas, poveikį.

Seksas taip pat padeda geriau miegoti. Oksitocinas ne tik nuramina, bet ir skatina miegą.

 • Seksas sumažina prostatos vėžio riziką

2003 m. Australijos mokslininkai paskelbė tyrimą, rodantį, kad kuo dažniau vyrai ejakuliuoja, tuo jiems mažesnė tikimybė susirgti prostatos vėžiu. Pasak tyrimo autoriaus, 20 metų vyrai tikriausiai turėtų ejakuliuoti kartą per dieną.

Panašus tyrimas, kurį po metų atliko Nacionalinis vėžio institutas, parodė, kad vyrai, kurie ejakuliuoja bent penkis kartus per savaitę, nesvarbu, ar per seksą, ar masturbuodamiesi, rečiau susirgo prostatos vėžiu.

 • Seksas sumažina krūties vėžio riziką

Turimai rodo, kad „moterys, turinčios lytinių santykių per makštį, dažnai turi mažesnę riziką susirgti krūties vėžiu nei tos, kurios to nedaro“. Tiesa, šį teiginį dar reikėtų patvirtinti detalesniais tyrimais, nes pastaroji išvada remiasi tik keliais jų.

 • Seksas padidina savigarbą ir gerina nuotaiką

Sveiko seksualinio gyvenimo psichologinė nauda yra milžiniška. Sveikas seksualinis gyvenimas lemia ilgalaikį pasitenkinimą savo psichine sveikata ir pagerina jūsų gebėjimą bendrauti. Žmonės, kurie yra seksualiai aktyvūs, rečiau serga aleksitimija. Tai asmenybės bruožas, kuriam būdingas nesugebėjimas išreikšti ar suprasti emocijų.

 • Seksas apsaugo nuo preeklampsijos

Preeklampsija yra būklė, kai pakyla kraujospūdis ir sutrinka kitų organų veikla. Tai neretai pasitaiko po 20 nėštumo savaitės, bet kartais gali pasireikšti anksčiau ar net po gimdymo. Daugybė tyrimų parodė, kad jei į moters organizmą iki pastojimo dažai patekdavo partnerio spermos, tikimybė patirti preeklampsiją ženkliai sumažėja.

2000 m. Nyderlandų biologų atlikti tyrimai patvirtino, kad moterys, kurios reguliariai užsiima oraliniu seksu, ypač tos, kurios praryja savo partnerio spermą, turi daug mažesnę preeklampsijos riziką.

 • Seksas gerina uoslę

Mokslininkai jau seniai žinojo, kad po orgazmo tiek vyrams, tiek moterims padaugėja hormono prolaktino. 2003 m. Kanados mokslininkų komanda atliko testą su pelėmis. Jie išsiaiškino, kad prolaktinas skatina smegenų kamienines ląsteles sukurti naujus neuronus smegenų uoslės srityje.

 • Seksas padidina šlapimo pūslės būklę

Dubens stūmimas, susijęs su seksu, mankština Kėgelio raumenis. Tai yra tie patys raumenys, kuris kontroliuoja šlapimo tekėjimą. Taigi seksas gali padėti išvengti šlapimo nelaikymo problemų senatvėje.