Istorinis įvykis. Prokuratūra prašo Seimo naikinti Gražulio neliečiamybę dėl homobobinio išpuolio

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Istorinis įvykis. Prokuratūra prašo Seimo naikinti Gražulio neliečiamybę dėl homobobinio išpuolio

Ant, 10/24/2023 - 20:16
Kategorija:
0 komentarų

Antrą kartą Lietuvos istorijoje prokuratūra prašo Seimo leisti suvaržyti P. Gražulio laisvę dėl homofobijos. Šį kartą norima jam pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos. Į tai atsakydamas P. Gražulis teigia, kad yra persekiojamas dėl tikėjimo.

„Šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kalbėdamas viešai Seimo patalpose po plenarinio Seimo posėdžio, kurio metu buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, Seimo narys Petras Gražulis galimai padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje“, – teigiama prokuratūros pranešime, kurį skelbia BNS.

Šis straipsnis numato, atsakomybę už viešą tyčiojimąsi, niekinimą, neapykantos skatinimą ar kurstymą prieš žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Gresianti bausmė yra bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

2022 metų gegužę, po balsavimo dėl Civilinės sąjungos įstatymo Petras Gražulis Seimo koridoriuje užsipuolė LGBTQ+ atstovus, juos vadino blogiu, išsigimėliais. Visą tai užfiksavo kameros.

Pats Petras Gražulis neatsisako savo žodžių ir tikina, kad jis neva yra persekiojamas dėl tikėjimo.

„Kadangi aš skaitau šventą raštą ir esu krikščionis, tai žinot kaip aš vertint galiu. Ateis laikai kai ims persekioti žmones, kurie gins krikščioniškas vertybes (...). Ankščiau apie komunistus nieko nepasakysi, o dabar apie homoseksualus nieko nepasakysi. Sovietmečiu buvo komunistai visi šventi, dabar homoseksualai yra šventi. Tai yra iškrypimas. Viskas“, - LRT radijuj komentavo Seimo narys.

Vienas iš nukentėjusiųjų Mantas Meškerys LRT radijuj sakė, kad ilgai svarstė ar reikia kreiptis į teisėsaugą. Tiesa, žiūrėdamas atgal dabar sako, kad visi žmonės turėtų netylėti ir ginti savo teises.

„Įstatymai galioja tiek Seimo nariams, tiek paprastiems Lietuvos piliečiams. Šiuo atveju ilgai laukiau ir šiandien džiaugiuosi, kad (...) įvykio šioks toks postūmis šitoje istorijoje“, - sakė jis.

 

GayLine.LT primena, kad 2013 metais generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario P. Gražulio laisvę administracinio teisės pažeidimo byloje dėl politiko elgesio per LGBTQ+ eitynes. Jis nepakluso pareigūnams, peržengė stop juostą. Tuo metu  Seimui pritrūko balsų, leidžiančių priimti rezoliuciją, kurioje laikinoji tyrimo komisija siūlė sutikti suvaržyti P. Gražulio laisvę. Už rezoliuciją balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 36, susilaikė 5 parlamentarai. Pagal Seimo statutą reikėjo, kad sprendimą palaikytų bent 71 Seimo narys.

2014 metais Seimo Etikos ir procedūrų komisija svarstė P. Gražulio elgesį LGBTQ+ eitynėse ir neįžvelgė nederamo elgesio jo veiksmuose.