Moteris pasiryžusi mirti už trans žmonių teises Bulgarijoje. Paskelbė bado streiką

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Moteris pasiryžusi mirti už trans žmonių teises Bulgarijoje. Paskelbė bado streiką

Ant, 12/05/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Bulgarijos sostinėje Sofijoje Gabriela Bankova, translytė moteris, paskelbė bado streiką prie Teisingumo rūmų protestuodama prieš trans teisių ribojimus šalyje. Po trijų dienų ją suėmė policija, bet moteris nežada pasiduoti.

32 metų IT specialistį Gabriela Bankova „Openly“ sakė esanti pasirengusi mirti dėl trans teisių. „Ketinu tęsti šį protestą neribotą laiką, kol Bulgarijos žmonės mane išgirs ir supras“, – sakė ji telefonu žurnalistams.

„Noriu, kad Bulgarijoje būtų panaikinti nežmoniški, antikonstituciniai įstatymai ir priimti įstatymai, užtikrinantys, kad su translyčiais žmonėmis būtų elgiamasi oriai, jie galėtų pasikeisti lytį, gauti medicininę priežiūrą ir tokią pačią laisvę ir teises, kurias turi kiekvienas žmogus šioje šalyje“, – sakė ji. - „Aš ir toliau nevalgysiu tiek kiek reikės, arba kol pasibaigs mano gyvenimas“.

Vasarį Bulgarijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad translyčiai asmenys nebegalės pasikeisti savo dokumentų atspindinčių jų tapatybę. Sprendimas užkirto kelią lyties keitimui.

Po kelių dienų protesto moterį sulaikė policija dėl to, nes neva ji neturėjo tinkamų asmens dokumentų. Gabriela teigia, kad komisariate ją įžeidinėjo pareigūnai.

„Vienas iš jų mane vadino „tai“ ir „padaras“ ir buvo labai agresyvus“, – pasakojo ji. Trans moterį apžiūrėjo vyras pareigūnas.

„Kadangi (oficialioje) duomenų bazėje esu registruota kaip vyras, jie privertė vyrą pareigūną mane nurengti ir jam buvo labai gėda kai jis pamatė, kad turiu moters kūną“, – pasakojo Gabriela. - „Jie bandė mane pažeminti ir išgąsdinti, bet tai manęs neveikia“.

Šiai informacijai pasirodžius žiniasklaidoje Bulgarijos vidaus reikalų ministerija suskubo pareikšti, kad apžiūra buvo atlikta tinkamai.

„Patikra buvo atlikta pagal įstatymus, nebuvo jokio netinkamo elgesio“, – sakoma Bulgarijos vidaus reikalų ministerijos pranešime.

„Supratau, kad tai yra beprotybė“, – sakė moteris apie bado streiką. - „Tai nėra tiesiog beviltiškas pagalbos šauksmas. Tai ryžtas rizikuoti savo gyvybe, kad įgyvendinčiau šiuos tikslus, kurie, mano nuomone, yra kilnūs bei moralūs“.