Vilniaus universiteto profesorius Dainius Pūras: žmogaus teisių srityje „Lietuva užstrigo“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vilniaus universiteto profesorius Dainius Pūras: žmogaus teisių srityje „Lietuva užstrigo“

Tre, 12/06/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

„Vakarų valstybėse taip pat ne viskas tobula, bet negi neaišku, kur žmonės sukūrė gerovės visuomenes ten, kur vaikų, moterų, žmonių su negalia, LGBT teisės gerbiamos“, - LRT duotame interviu sako Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovas. Jis teigia, kad neapykantą skleidžiantys tėvai ne kovoja už savo vaikų teises, o juos traumuoja.

„Mūsų politikai suokia apie gerovės valstybę ir kartu kartoja Kremliaus naratyvą“, - situaciją Lietuvoje apžvelgia profesorius.

Anot jo, norint iš tiesų kurti gerovę - kiekvieno žmogaus teisių užtikrinimas turėtų būti neišvengiama būtinybė, ar tai būtų LGBTQ+ bendruomenės narių, ar vaikų, ar moterų ir net vyrų, nes smurto kultūra daro žalą ir jiems.

„Kodėl tradicionalistai nemėgsta Stambulo konvencijos? Nes ji labai aiškiai atakuoja tradicinius lyčių stereotipus kaip žalingus. Visi medikai žino, kad tai žalinga. (...) Smurtaudami prieš kitus, vyrai dar ir prieš save pasmurtauja ir numiršta 10 metų anksčiau. Reikia ne medicinos aparatus pirkti, o šią problemą spręsti“, - LRT sako Dainius Pūras.

Jis pastebi, kad dalis visuomenės vis dar nesuvokia tikrųjų savo veiksmų pasekmių kai neva imasi ginti tradicinę šeimą ir niekinti LGBTQ+ žmones.

„Keli aktyvūs tėvai pasivadina Tėvų forumu ir sako, kad viską blokuos, jie kenkia savo vaikams, bet nesupranta to. Ir transfobija, ir homofobija, ir ksenofobija nuodija bendrą emocinį klimatą. Lietuva čia užstrigo“, - įsitikinęs profesorius.