Aseksuali Ugnė Mikalajūnaitė: žmonės klausia kas su manim negerai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aseksuali Ugnė Mikalajūnaitė: žmonės klausia kas su manim negerai

Pir, 12/11/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Tai, kad niekam nejaučia seksualinio potraukio Ugnė suprato dar paauglystėje. Ji jau ankščiau jautė, kad skiriasi nuo aplinkinių, tačiau atsakymų tuo metu neturėjo. Vėliau moters vaikinas bandė ją pakeisti, bet tai sukėlė tik kančias.

„Kad esu aseksuali supratau 18–19 m. Tai reiškia, kad niekam nejaučiu seksualinio potraukio. Paauglystėje nesupratau, kad esu aseksuali, bet buvo nesusipratimo jausmas. Mačiau, kad vieni su kitais ciūckinasi, kasas tampo, kad berniukai su mergaitėmis eina į poras. Man buvo ir berniukai, ir mergaitės gražūs. Nesupratau, kodėl aš to nejaučiu, ką jaučia kiti“, - LRT teigė Ugnė.

Ji sako, kad atsakymų ieškojo besikreipdama į tėvus. Jai buvo keista, kodėl visi aplinkui norėjo susirasti porą ar turėti lytinių santykių, o jai asmeniškai tokio poreikio nebuvo.

„Man visada sakydavo, kad ateis laikas, palauk. Bet man buvo 16-a, 17-a, 18-a, o tas jausmas taip ir neatėjo. Iš žmonių stebėjimo supratau, kad kažkas ne taip, kažko nejaučiu, kažko trūksta“, - sako moteris.

Tiesa, atsakymai atėjo netrukus Ugnei pradėjus domėtis LGBTQ+ bendruomene ir aseksualumu. Nors ji puikiai žinojo kas yra, buvo atvira su sutiktu vaikinu, pastarasis dėjo pastangas ją pakeisti.

„Turėjau toksiškus santykius. Man vis kartodavo, kad negali man taip būti, kad jo nenoriu, jam buvo sunku priimti, kad jis manęs netraukia, kad aš nieko neinicijuoju. Jis norėjo įrodyti, kad gali mane pakeisti ir negalėjo pripažinti mano aseksualumo, nors apie tai kalbėjau nuo pat pradžių, buvau atvira. Tačiau antra pusė nesuprato. Aš taip pat bandžiau sau kažką įrodyti, kad aš galiu, sugebėsiu, bet gavosi tik savęs kankinimas“, – pasakoja U. Mikalajūnaitė.

Anot jos, ji pati stengėsi įtikti partneriui, bandė save įveikti: „Aš stengdavausi patenkinti partnerį dėl prieraišumo, ėjau per save, bet kad galėčiau taip prisileisti žmogų, turi būti meilė, artima draugystė, santykių įdirbis. Aš jaučiu disociaciją akto metu“.

Moteris sako, kad palaikymo iš visuomenės taip pat gerokai trūksta. Vietoj paramos, dažniausiai ji sulaukianti klausimų ir net diskriminacijos.

„Jei kažkam pasakau, kad esu aseksuali, nesulaukiu pripažinimo, bet prasideda paieškos, kas negerai, kad gal hormonai, depresija, impotencija. Žmonės sako, kad taip negali būti, kad čia gyvenimo dalis, visi to nori, visiems reikia, bet aš to niekada nesuprasdavau“, - sako ji.

Ugnės nenoras susilaukti vaikų sulaukė net užgaulių komentarų. „Buvo keli maroziukai, man rašė ir grasino, kad Dievas nubaus. Galvojau, kad bent nuotraukas normalias užsidėkit“, – juokiasi Ugnė.