mitai

3 dalykai ko heteroseksualūs žmonės nesupras apie gėjus?

Vienas didžiausių gėjų pranašumų yra daugelio įprastų visuomenės normų, kurios neretai remiasi mitais ar religija, nepaisymas. Bet yra ir kitų gėjų gyvenimo aspektų, kurie yra nesuprantami ir net nesuvokiami heteroseksualų. GayLine.LT aptaria kelis iš jų.

5 juokingiausi mitai apie homoseksualumo kilmę

Homoseksualumas yra natūrali seksualinė orientacija, tačiau istorijos eigoje žmonės kūrė įvairiausius mitus apie tai, iš kur jis atsiranda. Šie gandai kartais yra tokie absurdiški, kad tampa juokingais pasakojimais, iliustruojančiais žmonių vaizduotės galias ir informacijos trūkumą. GayLine.LT redakcija nusprendė apžvelgti penkis keisčiausius mitus apie homoseksualumo kilmę, kurie privers nusišypsoti.

Mitas ar realybė: „Lytinių santykių metu normalu, kad skauda“

Lytiniai santykiai daugumai žmonių asocijuojasi su intymumu, malonumu ir artumu. Tačiau dalis moterų bei homoseksualių žmonių patiria skausmą lytinių santykių metu ir tiki, kad tai yra neišvengiama ar normalu. Ar tikrai skausmas yra normali seksualinio gyvenimo dalis?

M. Norbutas: Kodėl „šeimos gynimas“ priešinamas su LGBTQ+ siekiais?

Pastaraisiais metais Lietuvoje ir kitose šalyse vykstančios diskusijos dėl LGBTQ+ bendruomenės teisių dažnai yra priešpriešinamos su „šeimos gynimu“. Dalis politikų, visuomenės narių pasisakančių už „tradicinę“ šeimą, lygių teisių siekius laiko grėsme įprastai šeimos sampratai ir tradicijoms. Tuo tarpu LGBTQ+ bendruomenė bei žmogaus teisių gynėjai pabrėžia, kad lygybė ir įvairovės pripažinimas ne tik nekenkia šeimai, bet gali ją sustiprinti.

Stanislovas Buškevičius: „homoseksualumo galima išmokti, galima jį įpiršti“

Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašu rinkimuose į Seimą kandidatavęs Stanislovas Buškevičius ėmėsi ginti dėl etikos pažeidimų ateistą psichiatrą Aleksandrą Alekseičiką ir pažėrė išgalvotus kaltinimus LGBTQ+ bendruomenei. Jis palygino ją su mafija.

Kodėl visuomenėje susiformavo stereotipas, kad dideli peniai yra geresni?

Stereotipai apie kūno dalis egzistuoja daugelį amžių, o viena iš dažniausiai aptariamų ir mitais apipintų temų – penio dydis. Nors mediciniškai ir seksualinės sveikatos specialistai teigia, kad dydis neturi lemiamos reikšmės kokybiškam seksualiniam gyvenimui, daugelis vis dar tiki, kad „didesnis“ yra „geriau“. GayLine.LT redakcija analizuoja kodėl taip yra.

Ar gėjai yra manieringi, „moteriški“?

Visuomenėje dažnai paplitusi nuomonė, kad gėjai turi specifinį, vadinamąjį „manieringą“ elgesį – tam tikrą kalbėjimo, gestų ar net stiliaus manierą. Šis stereotipas dažnai susiformuoja dėl to, kaip gėjai vaizduojami populiariojoje kultūroje: filmuose, televizijos laidose ar socialinėje medijoje.

Studentas pasibaisėjo dėstytojos kliedesiais: biseksualus lygino su pedofilais, moterys turi tenkinti vyro poreikius

Klaipėdos universitete psichologiją studijuojantis Virgilijus Pajaujis pasibaisėjo prof. Ramutės Čepienės paskaita. Joje buvusi Pedagogikos fakulteto dekanė biseksualumą gretino su pedofilija, postringavo, kad tokie žmonės „labiau linkę į neištikimybę“, bei aiškino, jog moterys turėtų tenkinti vyro poreikius.

Patiriate spaudimą užsiimti seksu? Kodėl verta klausyti tik savęs

Jauni žmonės dažnai susiduria su spaudimu ir išvedžiojimais iki kokio amžiaus jie turėtų pradėti užsiimti seksu. Daugybė mitų, socialinės normos ir lūkesčiai gali sukelti vidinį nerimą, paskatinti svarstyti ar tikrai atėjo „laikas“. GayLine.LT atkreipia dėmesį, kad santykiai ir seksualinis gyvenimas yra labai asmeniškas reikalas. Mes aptariame kodėl svarbu klausytis tik savęs.