Stačiatikių bažnyčia kelia neramumus Graikijoje. Prieš LGBTQ+ santuokas surengti protestai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Stačiatikių bažnyčia kelia neramumus Graikijoje. Prieš LGBTQ+ santuokas surengti protestai

Ant, 02/13/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Stačiatikių religinių grupės sukvietė kelis tūkstančius žmonių į vakar vykusius protestus Atėnuose. Miesto Sintagmos aikštėje susirinkusieji su kryžiais, Graikijos vėliavomis, plakatais pasisakė prieš tos pačios lyties asmenų santuokų ir įvaikinimo įteisinimą.

Protestuotojai teigė, kad tos pačios lyties santuokos kelia grėsmę tradicinei šeimai. Nemažai žmonių rankose laikė plakatus su užrašu „šalin rankas nuo mūsų vaikų“.

„Graikija yra krikščionių ortodoksų šalis ir mūsų tradicija to neleidžia. ... Mes žinome ir gerbiame vieną santuokos rūšį: stačiatikių krikščionių vestuves.

Mūsų Konstitucija taip pat to nenumato, todėl šis įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai ir prieštarauja mūsų tikėjimui Kristumi“, – protesto metu sakė kraštutinių dešiniųjų partijos „Niki“ lyderis Dimitris Nacijus, skelbia Associated Press.

Protestas tapo puikia tribūna kraštutiniams dešiniesiems ir toliau skleisti melą bei kurstyti nesantaiką, susipriešinimą.

Graikijos parlamentas jau už kelių dienų turėtų balsuoti dėl santuokos lygybę įteisinančio teisės akto. Vyriausybė skaičiuoja, kad virš šimto parlamentarų iš valdančiosios partijos Naujoji demokratija turėtų pritarti projektui. Apie 50 partijos narių susilaikys arba balsuos prieš. Valdantieji turi 158 parlamento narius 300 vietų parlamente.

Paramą įstatymui jau išreiškė didžiausios opozicinės partijos lyderis. Syriza turi 36 parlamentarus. Antros pagal dydį opozicinės partijos PASOK parlamentarai netrukus turėtų rinktis į atskirą posėdį ir nuspręsti kaip jie balsuos. 32 nariai yra labai svarbūs skaičiuojant būtinus balsus, bet partija iš stačiatikių bažnyčios taip pat patiria milžinišką spaudimą.

Apie planus įteisinti tos pačios lyties santuokas valdantieji pranešė praėjusių metų viduryje.