Čekijoje tos pačios lyties asmenų santuokos nesulaukė paramos, bet pritarta partnerystei

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Čekijoje tos pačios lyties asmenų santuokos nesulaukė paramos, bet pritarta partnerystei

Pir, 03/04/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Čekijos įstatymų leidėjai sužlugdė tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą. Žemųjų parlamento rūmų atstovai atsisakė net pateikti svarstymui šį klausimą. Tiesa, politikai patvirtino partnerystės alternatyvą su tam tikrais ribojimais.

Pagal naują pataisą tos pačios lyties poros Čekijos Respublikoje galės sudaryti civilinę partnerystę, kuri numato ir tik santuokoms taikomas teises, pvz.: teisę į bendrą turtą, našlių pensijas ir pan., skelbia euractiv.com. Esama ir tam tikrų mažų apribojimų. Vienas esminių – draudimas tos pačios lyties asmenims įsivaikinti vaikus.

„Santuoka visoms poroms nebuvo patvirtinta. Tai liūdna diena tūkstančiams šeimų su vaikais, turinčių dvi mamas ar du tėčius, ir šimtams tūkstančių LGBT žmonių. Tai liūdna diena teisingumui ir lygybei mūsų šalyje“, – reaguodama į balsavimą socialiniame tinkle X rašė Čekijos pelno nesiekianti iniciatyva „Jsme fér“ („Esame sąžiningi“).

Pataisa leidžia vienam partneriui įvaikinti kito partnerio vaiką, net jei jis buvo įvaikintas. Taigi, iš esmės įsivaikinimas bus įmanomas, bet užtruks gerokai ilgiau. Pirmiausia vienam partneriui reikės įsivaikinti vaiką, o po to, kitas partneris turės pereiti panašią procedūrą dar kartą.

„Jsme fér“ teigia, kad toks procesas gali sukelti nepageidaujamus psichologinius išgyvenimus vaikui ir visai šeimai. Taip pat susidarytų administracinė našta valstybei ir teismams.

Šis įstatymo projektas perduotas Čekijos Senatui, kuris turės balsuoti dėl jo priėmimo.