Nerimas dėl naujos grybelinės infekcijos, kuri pastebėta LGBTQ+ bendruomenėje
Rengiantis LGBTQ+ eitynėms, kurios sutraukia daug LGBTQ+ žmonių, Jungtinėse Amerikos Valstijose pranešama apie potencialiai pavojingą grybelinę odos infekciją, kurios atvejis užfiksuotas Niujorko mieste. Iki šiol ši forma pastebėta tik Europoje.
Pasak ekspertų, yra nauja lytiniu būdu perduodama grybelio atmaina (dažnai vadinama „sportininkų niežuliu“, nes pasireiškia kirkšnių srityje). Nors ši atmaina gali būti gydoma standartiniais grybelio gydymo būdais, išsigydyti jį gali prireikti net kelių mėnesių.
Grybelis dažnai sukelia žiedinės formos bėrimą, kuris panašus į kirminą, kuris savo galva liečia uodegą. Tačiau ši nauja atmaina ne visada pasireiškia būtent taip. Šis skirtumas daro šią naują atmainą mažiau pastebimą ir lengvai painiojamą su kitomis odos problemomis, pavyzdžiui, egzema.
Praėjusiais metais šis naujas grybelis aptiktas Prancūzijoje. Čia užsikrėtė apie dešimt žmonių. Žurnale JAMA Dermatology rašoma, kad trisdešimtmečiam vyrui nauja grybelio forma pasireiškė kaip bėrimas ant penio, sėdmenų. Prieš atvykdamas į Niujorką vyras lankėsi Graikijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Gydytojams jis nurodė, kad kelionių metu turėjo daugybę lytinių santykių su kitais vyrais.
Gydytojai pastebi, kad paprastas grybelis gali plisti ir per netiesioginį kontaktą - dalijantis asmeniniais daiktais, tokiais kaip šepetėliai, rankšluosčiai, drabužiai, batai ar net kontaktuojant su užterštais paviršiais, tokiais kaip grindys. Tačiau naujosios formos grybelio genetiniai tyrimai rodo, kad Trichophyton mentagrophytes tipas VII (TMVII) perduodamas tik lytiniu keliu.
„Kadangi pacientai dažnai nenori kalbėti apie genitalijų problemas, gydytojai turi tiesiogiai klausti apie bėrimus kirkšnies ir sėdmenų srityje, ypač tiems, kurie yra seksualiai aktyvūs, neseniai keliavo užsienyje ir praneša apie niežtinčias vietas kitose kūno vietose“, – sakė vyresnysis tyrimo autorius John G. Zampella.
Mokslininkai pastebi, kad ši atmaina sunkiai gydoma, nes turi atsparumą tradiciniams vaistams. Jie nustatė kelias mutacijas. Pastebėta, kad šis grybelis gali būti gydomas Itrakonazolu. Tiesa, šis vaistas gali sukelti nemažai šalutinių poveikių – pykinimą, viduriavimą ir pan.
Pastebima, kad kol kas pastebėtas mažas kiekis užsikrėtimų. Todėl didelės rizikos grybeliui plisti nėra.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti