• Kyjive įvyko LGBT karių eitynės / AP nuotr.

Kyjive surengtos LGBTQ+ eitynės. Reikalauta įteisinti partnerystę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kyjive surengtos LGBTQ+ eitynės. Reikalauta įteisinti partnerystę

Pir, 06/17/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainos kariai ir jų rėmėjai sekmadienį žygiavo Kijivo centre, reikalaudami daugiau teisių LGBTQ+ žmonėms bei suteikti gausesnę karinę paramą šaliai kare su Rusija. Daugelis kariškių ant uniformų buvo prisisiuvę vaivorykštės ir vienaragio ženklus. Jie kvietė kuo greičiau įteisinti partnerystę.

„Esame paprasti žmonės, kurie (kare) kovoja lygiomis teisėmis su visais kitais, bet iš mūsų atimtos teisės, kurias turi kiti žmonės“, – naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė armijos karys Dmitrijus Pavlovas.

Renginio dalyviai teigė, kad siekia teisinių reformų, kurios įteisintų tos pačios lyties asmenų partnerystę. Tai leistų kariams priimti medicininius sprendimus susijusius su kare nukentėjusiais jų mylimaisiais, nuspręsti dėl laidotuvių organizavimo ir pan. „Tai tikrai svarbu karo kontekste, nes queer žmonės armijoje ir jų partneriai negauna leidimo susitikti ir jiems nepraneša, jei jiems kas nors nutinka – pagal įstatymą jie vienas kitam yra niekas“, – pripažino vienas iš renginio dalyvių.

Karių teigimu, partnerystė aiškiai parodytų, kad Ukraina skiriasi nuo Rusijos, kuri visomis išgalėmis stengiasi suvaržyti LGBTQ+ žmonių teises, juos persekioja ir tyčiojasi.

Tiesa, renginio metu buvo daug dėmesio skiriama ir reikalavimams padėti Ukrainai įveikti karą pradėjusią Rusiją. Eisenos dalyviai skandavo „šlovė didvyriams“ ir „priverskit Rusiją sumokėti“ bei prašė daugiau ginklų kariuomenei.

Eitynes suskubo pasmerkti Ukrainos stačiatikių bažnyčia. „Šis veiksmas yra kairiojo radikalaus politinio judėjimo dalis, kuriuo siekiama primesti politinę ideologiją, taip pat siekiama sugriauti šeimos institutą ir susilpninti Ukrainos visuomenę karo sąlygomis“, – sakoma bažnyčios pranešime.

Kelios grupės žmonių susirinko į protestą – jie skandavo LGBTQ+ įžeidžiančius šūkius. Protestuotojai dėvėjo veido kaukes, stengėsi sukelti sumaištį ir provokavo aplinkinius.

 

Nuotraukas iš eitynių rasite  ČIA.