pride

Kyjive surengtos LGBTQ+ eitynės. Reikalauta įteisinti partnerystę

Ukrainos kariai ir jų rėmėjai sekmadienį žygiavo Kijivo centre, reikalaudami daugiau teisių LGBTQ+ žmonėms bei suteikti gausesnę karinę paramą šaliai kare su Rusija. Daugelis kariškių ant uniformų buvo prisisiuvę vaivorykštės ir vienaragio ženklus. Jie kvietė kuo greičiau įteisinti partnerystę.

Memphije Pride eitynės pritraukė tūkstančius. Susirinko apie 60 000 žmonių (foto)

Žmonių eilės nusidriekė Memphije, kurie laukė kol galės patekti į parką ir iš ten startuoti LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių eisenoje. „Kiekvienais metais mušame rekordus“, – sakė Vanessa Rodley, kuri organizavo renginį.

Rusijoje platinamas trumpas įrašas iš Vilnius Pride. Tapo propagandos įrankiu

Rusijoje neapykanta LGBTQ+ bendruomenės atstovams yra Kremliaus politikos dalis. Propaganda čia pasinaudoja visomis galimybėmis parodyti, kad ir vakarų šalyse dalis visuomenė nepritaria neva per prievartą brukamoms vertybėms. Šiuo metu Rusijoje platinamas įrašas, tikėtina iš Vilniaus Pride.

Eitynėse Vroclave 15 tūkstančių dalyvių. Prisijungė ir meras (foto)

Tuo metu kai Vilniaus gatvėmis žygiavo įvairiaspalvė minia, LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių eitynės vyko ir Lenkijos mieste Vroclave. Renginys, kurio metu reikalauta pripažinimo ir lygiateisiškumo, pritraukė tūkstančius žmonių.

Vyrui Vilnius Pride metu sudeginusiam vėliavą gresia iki dviejų metų nelaisvės

Vaivorykštės vėliavą vakar LGBTQ+ eitynių metu sudeginusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir kurstymą prieš žmones dėl jų seksualinės orientacijos. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

PAMATYK. Vilnius Pride dalyvių portretai (foto)

Seniausias Lietuvoje LGBTQ+ naujienų portalas GayLine.LT  pakalbino keletą Vilniaus Pride dalyvių ir paprašė įsiamžinti jų dalyvavimą eitynėse. Jose susirinko įvairiausi žmonės, kurie savo įvairove iš spalvomis užpildė Gedimino prospektą ir parodė, jog tiesiog būdami savimi galime sukurti neįtikėtiną atmosferą. Joje visi gali jaustis saugiai, mylėti ir džiaugtis gyvenimu. Dalinamės nuotraukomis.

17 tūkstančių dalyvių, keli protestai ir tvirtas pareiškimas – „Mes esame visur“ (foto)

Tai neabejotinai buvo pačios didžiausios LGBTQ+ ir šią bendruomenę palaikančių žmonių eitynės Lietuvoje, kurias vainikavo neįtikėtinas, aukščiausio lygio koncertas Vingio parke. Eitynių metu kelios grupelės žmonių rengė akcijas: meldėsi, slėpdami veidus ir iškėlę Lietuvos vėliavas laikė įžeidžiančius plakatus. Keli asmenys sulaikyti policijos.

Vilniuje perdažyta vaivorykštės spalvų perėja. Ar to pakanka?

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja pernai suniokota keturis kartus. Už tai skirtos ir tūkstantinės baudos. Šiemet, Pride renginių proga, Vilniaus miesto savivaldybė vėl atnaujino perėjos spalvas. Bet ar Vilniui tai pakankamas veiksmas pažymėti eitynes už lygybę?