Igoris Kočetkovas: Lietuvoje – LGBTQ+ žmonės diskriminuojami, Rusijoje – jie neturi teisės egzistuoti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Igoris Kočetkovas: Lietuvoje – LGBTQ+ žmonės diskriminuojami, Rusijoje – jie neturi teisės egzistuoti

Ket, 09/12/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos visuomeninio judėjimo „LGBT-Tinklas“ pirmininkas ir įkūrėjas Igoris Kočetkovas interviu LRT radijui teigia, kad jis mato esminius skirtumus tarp LGBTQ+ žmonių padėties Rusijoje ir Lietuvoje.

„Esminis skirtumas tarp to, kas vyksta Lietuvoje ir kas vyksta Rusijoje yra tas, kad čia, Lietuvoje galima diskutuoti bet kokia tema. Taip, Seimas atsisakė panaikinti žymųjį įstatymą dėl propagandos, Seimas atsisakė pripažinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, bet šia tema buvo diskutuojama ir ja bus diskutuojama toliau“, - esminius skirtumus tarp Lietuvos ir Rusijos situacijos LRT radijuj vardijo Igoris.

Anot pašnekovo, esama kelių lygių diskriminacijos. Lietuvoje galime stebėti vieną iš jų, tačiau Rusijoje – viskas pasiekė kitą lygį.

„Tos pačios lyties asmenų partnerystės nepripažinimas yra diskriminacija. Kiekvienas žmogus turi teisę į tai, kad būtų gerbiamas jo privatus šeimos gyvenimas. Jei atsisakoma suteikti šią teisę, tai ir yra diskriminacija.

Kita istorija – atsisakymas pripažinti bet kokį žmogaus orumą apskritai. Tai atskiros žmonių grupės teisių paneigimas. Kai jums neleidžiama net išsakyti savo požiūrio. Atvirai viešai diskutuoti su oponentais“, - duodamas interviu vardijo Igoris.

Pasak jo, Rusijoje, po teismo sprendimo pripažinti LGBTQ+ judėjimą ekstremistiniu, apskritai kalbėti apie kitokias šeimas, skirtingą seksualinę orientaciją tapo nebeįmanoma.

„Negalima kalbėti apie tai, kad šeimos yra skirtingos ir, kad turi būti gerbiamos visų žmonių teisės, nepaisant jų seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės. Toks pareiškimas jau būtų ekstremistinis ir galimai nusikalstamas“, - sako Igoris Kočetkovas.

Jis teigia, kad klaidingai dėl padėties kaltinama visa Rusijos visuomenė, kurioje yra žmonės su skirtingomis pažiūromis, įsitikinimais, pasaulio suvokimu.

„Problema yra valstybė, t.y. tai, kad valstybė tebėra sovietinė pagal šalį valdančių žmonių mąstymą. Jie vis dar tiki, kad visuomenė turi būti vieninga, vienoda, kad visi turi galvoti vienodai ir mąstyti taip, kaip liepia valstybė. Tai ir yra problema“, - į esamos situacijos kaltininką Kremliuje nurodo pašnekovas.