Patiriate spaudimą užsiimti seksu? Kodėl verta klausyti tik savęs

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

Patiriate spaudimą užsiimti seksu? Kodėl verta klausyti tik savęs

Sek, 10/27/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Jauni žmonės dažnai susiduria su spaudimu ir išvedžiojimais iki kokio amžiaus jie turėtų pradėti užsiimti seksu. Daugybė mitų, socialinės normos ir lūkesčiai gali sukelti vidinį nerimą, paskatinti svarstyti ar tikrai atėjo „laikas“. GayLine.LT atkreipia dėmesį, kad santykiai ir seksualinis gyvenimas yra labai asmeniškas reikalas. Mes aptariame kodėl svarbu klausytis tik savęs.

  • Skubėjimas gali atnešti nusivylimą ir neigiamas patirtis

Vienas svarbiausių argumentų, kodėl nereikia skubėti ir pasiduoti spaudimui užsiimti seksu, yra tai, kad skubėjimas dažnai atveda prie neigiamų patirčių ir nusivylimo. Seksas yra intymus veiksmas, reikalaujantis abipusio sutikimo, pagarbos ir emocinio pasiruošimo. Jei žmogus užsiima seksu dėl aplinkinių spaudimo ar siekdamas pritapti, tai gali sukelti emocinį diskomfortą, gėdą ar net vėliau apgailestauti dėl sprendimo.

Svarbu pabrėžti, kad pirmoji seksualinė patirtis, kaip ir visos kitos, turėtų būti tokia, kad žmogus jaustųsi komfortabiliai ir galėtų ją prisiminti be neigiamų jausmų. Skubotumas šioje srityje tik padidina riziką, kad tai nebus teigiama patirtis, o seksas taps priežastimi jaustis ne taip, kaip norėtųsi.

  • Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra skirtingas

Visuomenėje dažnai egzistuoja tam tikri amžiaus lūkesčiai, kada „tinkama“ pradėti lytinius santykius. Tokie lūkesčiai yra klaidinantys, nes jie ignoruoja faktą, kad kiekvieno žmogaus emocinė branda ir noras artimiesiems ryšiams ateina skirtingu laiku. Dar daugiau – dalis žmonių yra aseksualūs ir nejaučia seksualinės traukos.

Svarbu suprasti, kad žmogus pats geriausiai žino savo poreikius. Kiekvienas žmogaus pats pasirenka tinkamą momentą, remdamasis savo asmeniniais jausmais ir aplinkybėmis. Vieno „teisingo“ laiko visiems nėra ir negali būti.

  • Santykiuose svarbus abipusis sutarimas ir pagarbos jausmas

Viena svarbiausių santykių taisyklių yra abipusis sutikimas, pagarba ir nuoširdumas. Tačiau jei vienas žmogus jaučia spaudimą, lytiniai santykiai praranda savo tikrąją prasmę, o vietoj džiaugsmo gali suteikti daugiau nerimo ir įtampos.

Verta apsvarstyti savo jausmus ir būti atviram sau ir savo partneriui. Jei partneris yra jautrus ir supratingas, jis gerbs jūsų norus ir neskubės. Toks supratingumas yra ženklas, kad santykiai grindžiami pasitikėjimu ir nuoširdumu. Jei jūsų partneris elgiasi priešingai – nenori jūsų klausytis – tai tik įrodymas, kad esate su netinkamu žmogumi.

  • Seksualinis gyvenimas yra jūsų privati sritis

Seksas yra itin asmeniškas dalykas, o sprendimai šioje srityje priklauso tik pačiam žmogui. Socialinis spaudimas dažnai susijęs su jausmu, kad visi kiti jau turi seksualinių santykių, tad norisi neatsilikti. Tačiau apsisprendimas užsiimti seksu ar ne priklauso tik nuo jūsų pačių, o ne nuo aplinkinių. Juk ne jie mylėsis – o jūs.

Visuomenė gali daryti įtaką mūsų elgesiui ir pažiūroms, tačiau išmintinga prisiminti, kad mes patys esame atsakingi už savo gyvenimą. Tik jūs žinote, kada jaučiatės pasirengę, ir tik jūs galite spręsti, kaip elgtis. Seksas nėra lenktynės – čia laimi ne kas pirmas, o kas tinkamai pasiruošęs.

  • Klausydamiesi savęs išsaugosite emocinę pusiausvyrą ir pagarbą sau

Jei žmogus priima svarbius gyvenimo sprendimus, klausydamasis savęs, jis išsaugo savo emocinę pusiausvyrą ir išmoksta labiau pasitikėti savimi. Savo poreikių ir ribų paisymas kuria pagarbą sau, o tai padeda susikurti sveikus ir tvarius santykius tiek su savimi, tiek su kitais. Gyvenimas be spaudimo ir be baimės, kad nesate „kaip visi“, yra kelias į vidinį stabilumą.

  • Skubėjimas kelia rizikas sveikatai

Emocinė ir fizinė branda yra svarbūs veiksniai, susiję su gebėjimu priimti atsakingus sprendimus dėl savo kūno ir sveikatos. Neatsakingi lytiniai santykiai gali sukelti infekcijų, nėštumo riziką ar emocinį stresą, kuris atsiranda, kai žmogus nėra pakankamai informuotas ar pasirengęs. Todėl sprendimas pradėti lytinius santykius turėtų būti gerai apgalvotas ir priimtas tik tuomet, kai žmogus jaučiasi pakankamai pasirengęs ne tik emociškai, bet ir fiziškai.

  • Savęs klausymas yra sveikų santykių pagrindas

Gebėjimas klausytis savęs ir neklausyti aplinkinių spaudimo padeda kurti sveikus santykius ne tik su partneriu, bet ir su draugais, šeima ir kitais žmonėmis. Jei žmogus sugeba pasipriešinti spaudimui vienoje situacijoje, tai bus galima pakartoti ir kitose.

Nuoširdumas ir gebėjimas pasitikėti savimi padeda ne tik užtikrinti, kad jūsų sprendimai yra tikrai jūsų, bet ir kurti ilgalaikius bei nuoširdžius santykius su kitais. Kai žmogus turi tvirtą vidinį kompasą, jis lengviau gali atpažinti, kurie santykiai yra sveiki ir vertingi, o kurie galbūt tik apgaulė.

  • Svarbiausia – jūsų asmeninė laimė ir savijauta

Galiausiai, svarbiausia yra jūsų asmeninė laimė ir savijauta. Seksualiniai santykiai turėtų būti ne siekis įtikti kitiems, bet noras patirti abipusį ryšį, kai abu partneriai yra pasirengę ir jaučiasi komfortiškai. Kai žmogus vadovaujasi savo norais ir vertybėmis, jis gali pasiekti tikrąjį pasitenkinimą, o ne iliuzinį pritarimą ar išorinį „sėkmės“ jausmą.

 

Ir pabaigai – paprastas patarimas. Būkite drąsūs būti savimi ir priimti sprendimus, kuriuos diktuoja jūsų pačių širdis.